فناوری اطلاعات,اینستاگرام,فناوری,درمان کرونا,کرونا,

فناوری اطلاعات,اینستاگرام,فناوری,درمان کرونا,کرونا,

SafiNews Agency

شنبه 24 اسفند 1398 - 17:59 بازدید : 128 توسط:

حذف فیلترهای واقعیت افزوده با تم درمان کرونا در اینستاگرام

حذف فیلترهای واقعیت افزوده با تم درمان کرونا در اینستاگرام

صافی نیوز / اینستاگرام فیلترهای واقعیت افزوده با تم ویروس کرونا را که ادعای درمان، تشخیص یا پیش بینی ابتلا به این ویروس را دارند، حذف کرده است.

به گزارش صافی، اینستاگرام برای مقابله با افزایش گسترش اخبار جعلی ویروس کرونا اقداماتی انجام داده است. در همین راستا فیلترهای واقعیت افزوده ای که ادعا می کنند ویروس کرونا را تشخیص می دهند یا درمان می کنند، در این پلتفرم حذف شده اند.

در کنار این موارد فیلترهای واقعیت افزوده با تم ویروس کرونا نیز در نتیجه جستجوهای کاربران نشان داده نمی شوند.

همچنین فیس بوک در پستی برای توسعه دهندگان واقعیت مجازی خود نوشت: ما فیلترهای واقعیت مجازی که قبلا منتشر شده بود را حذف کردیم. همچنین تمام فیلترهای جدید که ادعای پیش بینی، تشخیص یا درمان ویروس کرونا را دارند را رد می کنیم.

طبق این پست، اینستاگرام فیلترهای واقعیت افزوده دیگری که با تم ویروس کرونا عرضه شده اند و قوانین این پلتفرم را نقض نمی کنند، از نتایج جستجوی کاربران مخفی می شوند، مگر آنکه با همکاری یک سازمان بهداشتی معتبر توسعه یافته باشند.

علاوه بر آنچه گفته شد، به زودی در بالای فید کاربران اینستاگرام سایر کشورهایی که با مورد تایید شده ابتلا به کرونا مواجه اند، یک پیام مرتبط با اطلاعات سازمان جهانی بهداشت نشان داده خواهد شد. این ویژگی طی دو هفته آینده عرضه می شود.

انتهای پیام/

انتهای پیام/


منبع: انگجت

 

تبلیغات