بورس,رونق بورس,شاخص بورس,حسن روحانی,

بورس,رونق بورس,شاخص بورس,حسن روحانی,

SafiNews Agency

شنبه 20 ارديبهشت 1399 - 7:59 بازدید : 113 توسط:

حمایت مجدد روحانی از رونق بورس

حمایت مجدد روحانی از رونق بورس

صافی نیوز / در حالی که به تازگی انتقادات و هشدارهایی درباره رشد پرشتاب بورس مطرح شده، رئیس جمهور مجدد از این بازار حمایت کرد و از برنامه دولت برای واگذاری معادن در بورس خبر داد و گفت: اگر اندکی تلاش کنیم این بورس را می‌توانیم به چندین برابر برسانیم.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی دولت، روحانی روز پنج شنبه در آیین بهره برداری از طرح های ملی صنعت مس ایران، با اشاره به اهمیت اکتشاف معادن و همچنین آزادسازی پهنه ها گفت: باید کاری کنیم معادنی که استفاده نمی‌شود، به سرعت در اختیار مردم قرار دهیم. وی با اشاره به شرکت ها و تعاونی های موجود یا در حال تشکیل گفت: دولت بخش بزرگ‌ سهام آن را به مردم واگذار کند.در حالی که موضوع واگذاری ایمیدرو (سازمان گسترش و نوسازی معادن ایران) توسط برخی مقامات این سازمان تکذیب شده بود، رئیس جمهور گفت: توصیه‌ام به ایمیدرو که قبلاً هم در دولت تأکید کردم و این جا هم تأکید می‌کنم این است که سهام ایمیدرو باید در بورس بیاید و به مردم واگذار شود. بورس ما استعداد بسیار زیادی دارد و اگر اندکی تلاش کنیم این بورس را می‌توانیم به چندین برابر برسانیم.

عرضه های جدید در بورس

روحانی افزود: زنده ماندن و تحرک جدید بورس این است که سهام جدید را وارد عرضه بورس کنیم. وی همچنین گفت: در زمینه بورس هم چیزهایی در بورس نیاوردیم که باید به آن فکر کنیم مثلاً هیچ وقت فروش زمین را در بورس قرار ندادیم. دولت زمین‌های بزرگ را در اختیار قرار دارد یا نیروی مسلح در اختیار دارند و مثلاً می‌بینید یک پادگان، ۱۰ کیلومتر در ۳ کیلومتر در حالی که نصف‌ آن برای نیروی مسلح کافی است، نصف این زمین را عرضه کند یا دولت زمین‌های بزرگی دارد و یک بخشی مورد نیاز است و بقیه‌اش را می‌تواند عرضه کند. معادن هم همین طور و معادن بسیار زیادی در کشور داریم که مشخصات‌ این معادن روشن و قیمت‌گذاری شود و بورس وارد شود و شفاف و معلوم شود که ما بتوانیم علاوه بر سهام خود معادن در بورس عرضه کنیم و یک تحول بزرگی درست شود.

انتهای پیام/


منبع: خراسان

 

تبلیغات