سعید نمکی,وزارت بهداشت,وزیر بهداشت,واکسن کرونا,آزمایش واکسن کرونا,کرونا,

سعید نمکی,وزارت بهداشت,وزیر بهداشت,واکسن کرونا,آزمایش واکسن کرونا,کرونا,

SafiNews Agency

دوشنبه 03 آذر 1399 - 17:41 شناسه خبر: 3899 بازدید : 15 توسط:

خبر خوش وزیر بهداشت درخصوص تامین واکسن کرونا

خبر خوش وزیر بهداشت درخصوص تامین واکسن کرونا

صافی نیوز / وزیر بهداشت با اشاره به تولید گسترده واکسن توسط کشورهای مختلف گفت: از سه روش برای تأمین واکسن کرونا اقدام خواهیم کرد.

به گزارش صافی به نقل از فارس، سعید نمکی در حاشیه جلسه ملی کمیته واکسن کرونا گفت: از سه مسیر این کار را دنبال می کنیم اول خرید واکسن از منابعی است که در دنیا تایید شدند و ما جزو کشورهایی هستیم که اختیار تعیین منبع با خود ماست و چهار منبع را برای خرید انتخاب کردیم و قرار است حدود 18 میلیون دوز واکسن کرونا را خریداری کنیم و همچنین رایزنی هایی با سایر واکسن سازهای دنیا داریم که مازاد بر تولید واکسن آنها را خریداری کنیم.

نمکی ادامه داد: نوع دوم مدلی است که بتوانیم در قالب قرارداد مشترک تولید داخل و همراهی دانش فنی بیرون دنبال کنیم و امروز گزارشی در این خصوص ارایه شد.

وی اظهار امیدواری کرد: مدل  سوم تکیه بر دانش و تولید داخل است که 4 مورد از شرکت ها در قالب وبینار به سازمان جهانی بهداشت گزارش عملکرد دادند و به دو مورد در کمیسیون روز چهارشنبه اجازه ورود به فاز انسانی را خواهیم داد تا حداقل یکی از آنها بتواند آزمایشات فاز انسانی را آغاز کند. نمکی افزود در این کمیته به کمک دانشمندان و محققان کار واکسن کرونا را دنبال می کنیم.

انتهای پیام/

 

تبلیغات اختصاصی

 

 

تبلیغات

 

تبلیغات اختصاصی