سعید نمکی,وزیر بهداشت,کرونا,ایران,کرونا در ایران,بیمارستان,وضعیت بیمارستان,

سعید نمکی,وزیر بهداشت,کرونا,ایران,کرونا در ایران,بیمارستان,وضعیت بیمارستان,

SafiNews Agency

پنجشنبه 22 آبان 1399 - 13:21 شناسه خبر: 3647 بازدید : 19 توسط:

خبر نمکی از وضعیت تخت‌های بیمارستانی در استان‌های مرزی

خبر نمکی از وضعیت تخت‌های بیمارستانی در استان‌های مرزی

صافی نیوز / وزیر بهداشت ضمن بیان اینکه تا اردیبهشت ماه سال آینده ۱۴۰۰ پروژه بهداشتی، درمانی و آموزشی افتتاح خواهد شد، گفت: ضریب تخت‌های بیمارستانی در استان‌های مرزی کشور یکی از مطلوب‌ترین شرایط را در حال حاضر دارد.

به گزارش صافی به نقل از ایسنا، سعید نمکی در دهمین آیین پویش ره سلامت که امروز برگزار شد با اشاره به اینکه یکی از طوفانی‌ترین سال‌های صد ساله اخیر را در رابطه با مدیریت بیماری کووید ۱۹ طی می‌کنیم، اظهار کرد: همکاران من در سراسر کشور سخت‌ترین ایام را در مدیریت این بیماری می‌گذرانند اما خوشبختانه برای توسعه زیرساخت‌های نظام سلامت در دولت دوازدهم اتفاقات بزرگی همگام با مدیریت این بیماری در حال رقم خوردن است.

به گفته وزیر بهداشت، در راستای پویش ره سلامت تا اردیبهشت ۱۴۰۰ - که هفته سلامت نیز است - ۱۴۰۰ پروژه بهداشتی، درمانی و آموزشی افتتاح خواهد شد که  از درخشان‌ترین اوراق در کارنامه نظام سلامت کشور خواهند بود.

وی ادامه داد: علاوه‌بر افتتاح صدها مرکز بهداشتی، خانه بهداشت، مراکز جامع سلامت و مراکز آموزشی، تامین ۱۰ هزار و ۶۰۰ تخت مدرن بیمارستانی رکورد تاریخی در دولت دوازدهم به‌جای خواهد گذاشت. همچنین در شهرهای مشهد مقدس، زرند کرمان و در شهر قم سه پروژه افتتاح خواهد شد.

وزیر بهداشت درباره پروژه‌هایی که در استان کرمانشاه به بهره‌برداری رسیده‌ است، گفت:  در استان کرمانشاه ۶۶ پروژه بزرگ و کوچک بهداشتی - درمانی افتتاح شد و در بین آن ها پروژه‌ای هستند که شاید در کشور نظیر ندارد. به عنوان نمونه یک مجموعه تصویربرداری بسیار پیشرفته برای عروق کوچک مغز و قلب افتتاح شد که در تهران نیز چنین مجموعه‌ای وجود ندارد.

وی درباره بازسازی بیمارستان اسلام آباد غرب کرمانشاه که در زلزله تخریب شده بود، اظهار کرد: علاوه‌بر اینکه تمام مراکز بهداشتی در این استان را بازسازی کرده‌ایم، زیباترین مراکز بهداشتی درمانی منطقه را ساخته‌ایم و  تنها بیمارستانی که بنا بود با مشارکت بانک‌ها ساخته شود هنوز به سرانجام نرسیده‌ است.

نمکی در پایان گفت: خوشبختانه ضریب تخت‌های بیمارستانی در استان‌های مرزی کشور یکی از مطلوب‌ترین شرایط را در حال حاضر دارد و کمبود جدی در این مناطق نداریم. با این حال این بیمارستان‌ها با مشکلات دیگری از جمله کمبود دستگاه اکسیژن‌ساز مواجه بودند که  ۱۴ اکسیژن‌ساز تنها برای استان کرمانشاه فرستاده شد همچنین یکی دو شهر این استان از جمله صحنه و سنقرو کلیایی مشکلاتی داشتند که طی هفته جاری مرتفع خواهند شد.

انتهای پیام/

 

تبلیغات اختصاصی

 

 

تبلیغات

 

تبلیغات اختصاصی