علیرضا رزم حسینی,وزیر صنعت,وزیر صمت,خودروی داخلی,خودرو,

علیرضا رزم حسینی,وزیر صنعت,وزیر صمت,خودروی داخلی,خودرو,

SafiNews Agency

چهارشنبه 19 آذر 1399 - 21:36 شناسه خبر: 4218 بازدید : 186 توسط:
وزیر صمت:

خودروی ایرانی در شان ملت ایران نیست

خودروی ایرانی در شان ملت ایران نیست

صافی نیوز / وزیر صمت با اعلام اینکه کیفیت، تنوع و قیمت خودرو در شان مردم ایران نیست، افزود: بسته اصلاح صنعت خودرو را ارائه کرده ایم که به زودی نهایی می‌شود.

به گزارش صافی به نقل از شاتا، علیرضا رزم‌حسینی، وزیر صنعت، معدن و تجارت در نشست هم اندیشی با مدیران رسانه‌های کشور تصریح کرد: با ابلاغ‌های جدید هر صادر کننده می‌تواند ارز خود را یا در سامانه نیما به فروش برساند و یا از طریق واردات اقلام مورد تایید وزارت صمت به رفع تعهدات ارزی خود مبادرت ورزد.
وی با بیان اینکه صادرکنندگان در این شرایط سخت تحریمی مجاهدان اقتصادی هستند، بیان کرد: ابلاغ سیاست‌های جدید صادراتی توسط رئیس‌جمهور و با هماهنگی بانک مرکزی و ستاد اقتصادی دولت سبب و خرسندی فعالان اقتصادی و حل بسیاری از پرونده‌ها در این حوزه شده است.
وزیر صمت در ادامه گفت: فعالان اقتصادی که از سال ۱۳۹۸ به بعد در این حوزه مشکل دارند با مراجعه به سامانه جامع تجارت می‌تواند به رفع تعهدات ارزی خود اقدام کنند.
رزم حسینی همچنین از همراهی بانک مرکزی در خصوص تصویب ارز متقاضی در این شرایط سخت تقدیر و تشکر به عمل آمد.

وفور کالا و تامین مواد اولیه کارخانجات با ابلاغ سیاست‌های جدید صادراتی

وی با اشاره به ابلاغیه تسریع در ترخیص کالا‌های اساسی و رسوبی مانده در گمرکات بیان کرد: مجموعه این سیاست‌ها سبب فور کالا و تامین به موقع مواد اولیه کارخانجات شده است.
وزیر صمت در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به علل گرانی گفت: افزایش چند برابری نرخ ارز، رشد نقدینگی و هزینه‌های کرونا از علل گرانی‌های اخیر بوده است.
رزم حسینی بورس را بهترین جایگاه برای عرضه نقدینگی دانست و تصریح کرد: نقدینگی‌های موجود در جامعه باید به سمت بورس هدایت شود و بنگاه‌ها نیز با استفاده از روش‌های نوین تامین مالی از بورس تغذیه کنند.
وی با اعلام اینکه کیفیت، تنوع و قیمت خودرو در شان مردم ایران نیست، افزود: بسته اصلاح صنعت خودرو را ارائه کرده ایم که به زودی نهایی می‌شود.
وزیر صمت همچنین با تاکید بر اینکه باید رقبای جدید در حوزه خودروسازی وارد شوند، گفت: بخش خصوصی باید تقویت شود.

پیش بینی افزایش ۵۰ درصدی تولید خودرو تا پایان سال

وی با نگاه به آمار‌ها در حوزه خودرو گفت: افزایش تولید ۵۰ درصدی در حوزه خودرو پیش‌بینی شده است که تا پایان سال محقق شود و در همین چند ماه اخیر نیز ایران خودرو و سایپا افزایش تولید داشتند.
وزیر صمت در بخش دیگری از سخنان خود تامین نهاده‌ها را وظیفه وزارت صمت دانست و گفت: نهاده‌ها به موقع تامین شدند و توزیع آن‌ها از طریق سامانه بازارگاه وزارت جهاد کشاورزی می‌باشد.
رزم حسینی همچنین دو نرخی بودن ارز را ریشه بسیاری از فساد‌ها دانست که سبب از بین رفتن ثروت ملی می‌شود و در این خصوص اضافه کرد: در ۲۰ قلم کالایی که ارز ترجیحی دریافت می‌کنند ثبات نسبی، کاهش قیمت و وفور را شاهد هستیم.
وی همچنین در پایان بیان کرد: با تمامی دستگاه‌های ذیربط از جمله وزارت جهاد، گمرک و بانک مرکزی تعامل داریم.

انتهای پیام/


منبع: شاتا

 

تبلیغات اختصاصی

 

 

تبلیغات

 

تبلیغات اختصاصی