محمدتقی پورمحمدی,امام جمعه مراغه,خبرگان رهبری,مراغه,ولادت امام حسین (ع),روز پاسدار,گفتگو,قاسم سلیمانی,

محمدتقی پورمحمدی,امام جمعه مراغه,خبرگان رهبری,مراغه,ولادت امام حسین (ع),روز پاسدار,گفتگو,قاسم سلیمانی,

SafiNews Agency

شنبه 09 فروردين 1399 - 14:16 بازدید : 1160 توسط:
امام جمعه مراغه:

درس آزادگی اباعبدالله(ع) برای بشریت/ شهدای ما در زمره‌ی عاشوراییان بودند

درس آزادگی اباعبدالله(ع) برای بشریت/ شهدای ما در زمره‌ی عاشوراییان بودند

صافی نیوز /امام جمعه مراغه گفت: سخاوت، ایثار، فداکاری، صبر و بردباری سیدالشهدا(ع) بر کسی پوشیده نیست، به طور کل می‌توان گفت، امام حسین(ع) تمامی خصوصیات مثبت را یکجا در اختیار داشتند.

به گزارش صافی، حجت‌الاسلام والمسلمین پورمحمدی نماینده مردم مراغه رد مجلس خبرگان رهبری در گفت‌وگو آناج، با تبریک سالروز ولادت امام حسین(ع) و روز پاسدار گفت: این روز را باید به همه تمامی پاسداران انقلاب اسلامی، پاسداران عقیده و علم، پاسداران فرهنگی و نظامی و سیاسی، تبریک گفت.

وی با اشاره به ویژگی‌های برجسته اباعبدالله الحسین(ع) افزود: صفات عالیه‌ای در آن حضرت وجود داشت که در هر انسان دیگری باشد بدون شک او را تبدیل به یک انسان کاملی خواهد کرد، عبادت آن حضرت چنان برجسته بود که در شب عاشورا از دشمن برای عبادت و رار و نیاز با پروردگار مهلت گرفت، سخاوت، ایثار، فداکاری، صبر و بردباری سیدالشهدا(ع) بر کسی پوشیده نیست، به طور کل می‌توان گفت، امام حسین(ع) تمامی خصوصیات مثبت را یکجا در اختیار داشت.

امام جمعه مراغه تصریح کرد: امام حسین(ع) مظهر آزادگی و جوانمردی بود حتی به دشمنان خود خطاب کرد اگر دین ندارید لااقل آزاد مرد بمانید، امام حتی در آخرین لحظات زندگی با برکت خود درس حریت و آزادگی به جهانیان داد، هرکسی در طول تاریخ از اباعبدالله(ع) الهام گرفته، سعادتمند و پیروز گشته است.

حجت‌الاسلام پورمحمدی، پاسداران را ادامه دهندگان راه امام حسین(ع) دانست و عنوان کرد: برخی انسان‌ها، هستند که در عین حال که وجودشان مایه برکت است خونشان نیز مایه سربلندی انقلاب و اسلام است، شهدای ما از جمله همین دسته‌اند. شهید همت، زین‌الدین، شهیدان باکری، کاظمی و در این اواخر سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی، نشان دادند که در مسیر حق و حقیقت قرار گرفته‌اند.

نماینده مردم مراغه در مجلس خبرگان رهبری ادامه داد: شهید سلیمانی هم خودش مایه برکت بود و هم خونش اقتدار و عظمت نظام اسلامی را نشان داد، تشییع میلیونی پیکر او  حتی دشمنان را به شگفتی وا داشت، اثرات خون این شهید تا ابد ادامه خواهد داشت و باعث سرنگونی نظام کفر و استکبار خواهد شد.

امام جمعه مراغه گفت: در همین بحث مبارزه با ویروس کرونا شاهد هستیم که پاسداران سپاهی در کنار سایر نهادهای مختلف حسب امر فرماندهی کل قوا به میدان آمدند، ان‌شاالله با همکاری مردم و جان برکفان پاسدار این ویروس مهلک از سر ملت ایران و تمام بشریت به در خواهد شد.

انتهای پیام/

انتهای پیام/

 

تبلیغات