مراغه,علی علیزاده,محمدرضا پورمحمدی,سیدعلی موسوی حسینی,کاوه سودا,زیست محیطی,صافی نیوز,

مراغه,علی علیزاده,محمدرضا پورمحمدی,سیدعلی موسوی حسینی,کاوه سودا,زیست محیطی,صافی نیوز,

SafiNews Agency

چهارشنبه 19 آذر 1399 - 11:1 شناسه خبر: 4221 بازدید : 1104 توسط:
استاندار آذربایجانشرقی:

در فعالیت های صنعتی باید مسائل زیست محیطی رعایت شود

در فعالیت های صنعتی باید مسائل زیست محیطی رعایت شود

صافی نیوز / استاندار آذربایجانشرقی از الزام رعایت مسائل زیست محیطی در فعالیت های صنعتی خبر داد.

به گزارش صافی، محمدرضا پورمحمدی استاندار آذربایجانشرقی پیش از ظهر امروز (چهارشنبه) در نشست بررسی مشکلات کارخانه کاوه سودای مراغه با اعلام این مطلب اظهار داشت: توجه به رعایت مسائل زیست محیطی در ایجاد، فعالیت و توسعه تمامی واحدهای تولیدی و صنعتی استان ضروری است.

وی افزود: شهرستان مراغه از جمله معدود شهرستان‌های استان است که باغ شهری خود را در کنار حرکت به توسعه صنعتی حفظ کرده است.

وی خاطر نشان کرد: این شهرستان به عنوان یکی از مهم‌ترین شهرستان‎های استان، نقش مهمی در توسعه و شکوفایی اقتصادی استان دارد که امیدواریم از این پس نیز بتواند به همت مردم غیور و مسئولان با همت خود به نقش خطیرش ادامه دهد.

استاندار آذربایجان شرقی با قدردانی از تلاش‌های کارخانه کاوه سودا در ایجاد اشتغال برای جوانان این شهرستان اظهارکرد: هر فعالیت صنعتی در دنیا، برخی آسیب‌های زیست محیطی نیز دارد و بر این اساس تمامی مسئولان باید برای از وارد شدن  صدمه به محیط زیست جلوگیری کرده و از یافته‌ های جدید علمی در این زمینه استفاده کنند.

وی افزود: کارخانه کاوه سودا از جمله کارخانه های مطرح استان است که توانسته نقش بسیار موفقی در توسعه صادرات غیرنفتی، اشتغالزایی و قطع وابستگی به خارج از کشور داشته باشد.

پورمحمدی در ادامه گفت: برخی مجوزهای فعالیت این شرکت در سال های گذشته و بدون توجه به مسائل زیست محیطی، صادر شده است و ما وارث تصمیمات مدیران گذشته استان هستیم و با این وجود از هیچ تلاشی برای کاهش و رفع آلایندگی از کاوه سودا دریغ نکرده و نمی کنیم.

انتقال پساب تصفیه شده کارخانه کاوه سودا و همچنین فعالیت واحدهای توسعه این کارخانه مشروط بر اخذ مجوزهای زیست محیطی در این جلسه بررسی شد.

به گزارش صافی، نشست بررسی مشکلات کارخانه صنعتی کاوه سودای مراغه با حضور علی علیزاده نماینده مردم مراغه و عجبشیر در مجلس و سیدعلی موسوی حسینی فرماندار مراغه در سالن جلسات استاندار آذربایجانشرقی برگزار گردید.

انتهای پیام/

 

تبلیغات اختصاصی

 

 

تبلیغات

 

تبلیغات اختصاصی