جلسه ستاد اقتصادی دولت,ستاد اقتصادی دولت,حسن روحانی,رئیس جمهور,

جلسه ستاد اقتصادی دولت,ستاد اقتصادی دولت,حسن روحانی,رئیس جمهور,

SafiNews Agency

شنبه 07 تير 1399 - 12:29 بازدید : 112 توسط:

دستورات فوری رئیس‌جمهور در جلسه ستاد اقتصادی دولت

دستورات فوری رئیس‌جمهور در جلسه ستاد اقتصادی دولت

صافی نیوز / یکصد و چهل و هفتمین جلسه ستاد اقتصادی دولت صبح شنبه به ریاست حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی رئیس جمهور، برگزار شد.

به گزارش صافی به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، رئیس جمهور در این جلسه پس از ارائه گزارش رئیس کل بانک مرکزی در زمینه روند کاهشی رشد نقدینگی در سال جاری نسبت به سال 98، بر ضرورت تسریع در فروش اموال مازاد و سهام شرکت های دولتی که از سیاست های عمده اقتصادی دولت است، تاکید کرد و افزود: انتشار اوراق خزانه، تحکیم بازار سرمایه، هدایت نقدینگی و کنترل قیمتها، رونق بخشی به بورس و خروج دولت از بنگاه داری باید هرچه سریعتر اجرایی شود تا مردم شاهد آثار مثبت آن در اقتصاد کشور باشند.

در این جلسه همچنین گزارش عملکرد و برنامه انتشار اوراق مالی اسلامی در سال 99 ارائه و در زمینه چگونگی انتشار و عرضه آن بحث و تبادل نظر شد.

دکتر روحانی در این راستا افزود: سیاست هدایت نقدینگی موجود کشور باید به سمت تولید و سرمایه گذاری در بازار پول و سرمایه بوده و همچنین اوراق مشارکت هم به سرمایه گذاری و تقویت زیرساختها و پروژهای عمرانی کشور کمک کند.

رئیس جمهورادامه داد: با هماهنگی و همکاری کامل میان دستگاه های ذیربط برنامه زمان بندی عرضه اوراق مشارکت به نحو شفاف اعلام و اجرا شود تا امکان مشارکت فعالان اقتصادی در بازار پول و سرمایه به طور کامل فراهم گردد.

انتهای پیام/


منبع: پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری

 

تبلیغات