حذف یارانه,یارانه نقدی,دهک های یارانه بگیر,قانون بودجه,

حذف یارانه,یارانه نقدی,دهک های یارانه بگیر,قانون بودجه,

SafiNews Agency

یکشنبه 31 فروردين 1399 - 7:38 بازدید : 176 توسط:

دستور حذف 3 دهک یارانه بگیر برای بار سوم

دستور حذف 3 دهک یارانه بگیر برای بار سوم

صافی نیوز / ه 14 قانون بودجه 99 برای سومین بار همچون سال های 98و 97 بر حذف سه دهک بالای درآمدی از فهرست یارانه بگیران تاکید کرده است.در بند الف تبصره 14 قانون بودجه امسال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی موظف شده است با استفاده از کلیه بانک های اطلاعاتی در اختیار و بر اساس معیارها و ضوابطی که توسط این وزارتخانه تعیین می‌گردد نسبت به شناسایی و حذف سه دهک بالای درآمدی از فهرست یارانه‌بگیران، با ارائه دلیل و مدرک به افراد، اقدام کند.

همچنین دراین بند آمده است :منابع حاصل از اصلاح قیمت بنزین نسبت به قیمت قبل از سهمیه‌بندی در سال 1398، مشمول عوارض و مالیات بر ارزش افزوده و سهم چهارده و نیم‌درصد شرکت ملی نفت ایران نمی‌شود. این یعنی تمام منابع حاصل از اصلاح قیمت بنزین (پس از 23 آبان 98)باید صرف هدفمندی شود و 14.5درصد آن مانند درآمدهای ناشی از صادرات نفت و گاز و میعانات گازی نباید به حساب وزارت نفت یا شرکت های تابعه آن واریز گردد.

همچنین طبق این بند سازمان هدفمندسازی یارانه ها مکلف است امکان ثبت‌نام را برای افرادی که موفق به ثبت‌نام برای بهره‌مندی از یارانه نشده‌اند، فراهم کند.

اما نکته مهم و پایانی بند الف تبصره 14 بودجه امسال آن است که تکلیف مجری این تبصره نیز مشخص شده است و بر اساس آن، آیین‌نامه اجرایی این بند به پیشنهاد سازمان برنامه و بودجه کشور و با همکاری وزارتخانه‌‌های امور اقتصادی و دارایی، نفت، نیرو و تعاون، کار و رفاه اجتماعی تهیه می‌شود و به‌تصویب هیئت وزیران می‌رسد.

انتهای پیام/


منبع: خراسان

 

تبلیغات