اعترافات,قاتل,دادگاه,قتل,چاقو,حادثه,

اعترافات,قاتل,دادگاه,قتل,چاقو,حادثه,

SafiNews Agency

پنجشنبه 07 آذر 1398 - 4:55 بازدید : 150 توسط:

دفاعیات عجیب یک قاتل: احتمالاً اشتباه شده!

دفاعیات عجیب یک قاتل: احتمالاً اشتباه شده!

به گزارش صافی به نقل از رزنامه خراسان، ششم مرداد سال ۹۶ وقوع درگیری خونین در خیابان دلاوران به پلیس مخابره شد.

مأموران بلافاصله به محل درگیری رفتند و دریافتند درگیری سه پسر با جنایت پایان یافته و بهزاد ۲۰ ساله از ناحیه گردن زخمی شده است. بهزاد به بیمارستان منتقل شد، اما ساعتی بعد به خاطر شدت خونریزی جان سپرد.

ردیابی عامل جنایت آغاز شده بود که پلیس یکی از متهمان به نام امیر ۲۰ ساله را در حالی که برای خرید شارژ موبایل به یک مغازه در همان حوالی رفته بود ردیابی و بازداشت کرد، ولی تلاش برای ردیابی همدست ۱۷ ساله وی به نام عزیز بی نتیجه ماند و یک هفته بعد روشن شد عزیز به افغانستان گریخته است.

اعتراف به قتل

امیر تحت بازجویی قرار گرفت و به قتل اعتراف کرد. وی گفت: من و عزیز در حال عبور از خیابان بودیم که بهزاد را دیدیم. ما از قبل چند بار با او درگیر شده بودیم. بهزاد به محض این که ما را دید شروع به فحاشی کرد و همین موضوع باعث شد دعوا بالا بگیرد. بهزاد فحاشی می‌کرد و آرام نمی‌شد.

من که از شنیدن ناسزا‌های بهزاد عصبانی شده بودم با چاقویی که همراه داشتم یک ضربه به او زدم. وقتی خون از گردن بهزاد فواره زد شوکه شدم و فرار کردم. من با بهزاد دوست بودم و قصد کشتن او را نداشتم.

به دنبال اعتراف‌های پسر جوان و بازسازی صحنه جرم، وی در شعبه ۱۲ دادگاه کیفری یک استان تهران پای میز محاکمه ایستاد.

در دادگاه

در ابتدای جلسه، اولیای دم برای امیر حکم قصاص خواستند. پدر داغدار در حالی که اشک می‌ریخت گفت: من هنوز نمی‌دانم چرا پسرم کشته شده است. این متهم پسرم را به خاطر ناسزاگویی کشته است و حالا باید قصاص شود. من از قصاص او گذشت نمی‌کنم. سپس امیر در جایگاه ویژه ایستاد و برخلاف اعترافات قبلی اش قتل را گردن نگرفت.

وی گفت: قبول دارم آن شب همراه عزیز بودم و با بهزاد درگیر شدم، اما من او را با چاقو نزدم. عزیز در آن درگیری چاقو داشت و با چاقو به گردن بهزاد زد. به همین دلیل بلافاصله بعد از قتل و با کمک پدر و برادرش به افغانستان فرار کرد و پلیس هیچ ردی از او به دست نیاورده است. وی درباره اعترافات اولیه در پلیس آگاهی گفت: من تحت فشار به قتل اعتراف کرده بودم، اما حالا می‌گویم، بی گناهم.

قاضی گفت: شاهدان تو را به عنوان عامل جنایت معرفی کرده‌اند و همان شب هنگامی که قصد خرید شارژ موبایل از یک مغازه را داشتی بازداشت شدی.

از طرفی نیز دوربین‌های مداربسته خیابان تصویر تو را ضبط کرده اند حالا چه دفاعی داری؟

امیر پاسخ داد: من قتل را قبول ندارم و بی گناهم. احتمالاً دوربین‌ها به اشتباه تصویر مرا ضبط کرده اند.

بنابر این گزارش، با پایان دفاعیات این متهم، قضات وارد شور شدند تا رای صادر کنند.

انتهای پیام/

انتهای پیام/

 

تبلیغات

کلیدواژه ها

, , , , , ,