غلامرضا زارع,سیدعلی موسوی حسینی,کشتارگاه های مراغه,مراغه,صافی نیوز,علی پاشایی,نادر نجد,حکیمه انتظاری,

غلامرضا زارع,سیدعلی موسوی حسینی,کشتارگاه های مراغه,مراغه,صافی نیوز,علی پاشایی,نادر نجد,حکیمه انتظاری,

SafiNews Agency

یکشنبه 07 دي 1399 - 20:13 شناسه خبر: 4596 بازدید : 165 توسط:
فرماندار مراغه:

رعایت دستورالعمل های زیست محیطی توسط کشتارگاه ها الزامی است

رعایت دستورالعمل های زیست محیطی توسط کشتارگاه ها الزامی است

صافی نیوز / فرماندار مراغه گفت: کشتارگاه‌ها موظف به رعایت دستورالعمل های زیست محیطی بوده و هرگونه کوتاهی و کم‌کاری در این زمینه قابل قبول نیست.

به گزارش صافی، سیدعلی موسوی حسینی فرماندار مراغه صبح امروز (یکشنبه) در جلسه بررسی مشکلات زیست محیطی کشتارگاه های این شهرستان با اعلام این خبر اظهار داشت:کشتارگاه های دام و طیور شهرستان در زمان ابلاغ شده موظف به رفع مشکلات و موانع زیست محیطی می باشند.

وی افزود: کشتارگاه ها در اولین فرصت برای رفع مشکل اقدام به راه اندازی تصویه خانه نمایند.

فرماندار مراغه گفت: برای رفع مشکل انتقال ضایعات، مکاتباتی با مسوولان استانی انجام شده و در این راستا از ظرفیت دیگر واحدهای شهرستان استفاده خواهد شد.

کشتارگاه ها در زمان مقرر نسبت رفع مشکلات زیست محیطی اقدام کنند

نادر نجد دادستان عمومی و انقلاب مراغه نیز در این جلسه اظهار داشت: دستگاه های متولی موظف به بازدید از کشتارگاه های شهرستان و ارایه گزارش بهع دادستانی هستند.

وی افزود: کشتارگاه های دام و طیور نیز برای رفع مشکلات زیست محیطی نباید توجیه داشته باشند و باید در زمان تعیین شده مشکلات را رفع کنند و در غیر اینصورت برخورد قضایی خواهیم کرد.

دادستان عمومی و انقلاب مراغه تاکید کرد: مصوبات این جلسه باید از سوی دستگاه های متولی و واحدها اجرایی شود.

روزانه بیش از 40 تن مرغ در کشتارگاه های مراغه ذبح می شود

حکیمه انتظاری معاون برنامه‌ریزی و توسعه فرمانداری مراغه در این جلسه گفت: در سه کشتارگاه مراغه ۲۳۵ نفر به صورت مستقیم فعالیت می کنند و فقط در کشتارگاه های طیور روزانه بالای ۴۰ تن مرغ ذبح می شود.

وی افزود: با ساماندهی مشکلات زیست محیطی واحدها از جمله مشکل پساب، تصفیه خانه و انتقال ضایعات می توان برای توسعه واحدها قدم های مثبتی برداشت.

کشتارگاه ها به تعهدات خود عمل نمی کنند

غلامرضا زارع رییس اداره حفاظت محیط زیست مراغه در این جلسه اظهار داشت: انتقال ضایعات به خارج از شهرستان، نبود تصفیه خانه فاضلاب و رها سازی پساب به رودخانه از جمله مشکلات زیست محیطی کشتارگاه های مراغه است.
 
 وی ادامه داد: متاسفانه به رغم بازدیدهای مختلف و تذکرات داده شده به واحدها، تاکنون هیچ کدام از آن ها به تعهدات خود مبنی بر رفع مشکلات زیست محیطی عمل نکرده اند و در حال حاضر شاهد تخریب زیست محیطی و آلودگی بیش از حد نرمال از سوی کشتارگاه ها هستیم.

2 کشتارگاه طیور و 1 کشتارگاه دام در مراغه فعالیت می کنند

علی پاشایی رییس اداره دامپزشکی مراغه گفت: در حال حاضر ۲ کشتارگاه طیور و یک کشتارگاه دام در شهرستان مراغه فعالیت می کنند.

وی افزود: کل کشتار دام سبک و سنگین در ۹ ماهه امسال ۸۵ هزار و ۸۹۴ راس است که از این تعداد ۷۲ هزار و ۸۸۰ راس دام سبک و ۱۳ هزار و ۱۴ راس دام سنگین کشتار می شود.

پاشایی گفت: مقدار ضبط موارد غیرقابل مصرف و غیربهداشتی کشتارگاه دام شهرستان در طول این مدت ۱۲ هزار و ۷۵۲ کیلوگرم است.

رییس اداره دامپزشکی مراغه افزود: امسال ۲ میلیون و ۷۴۲ هزار و ۹۸۲ قطعه طیور کشتار و ۶۳ هزار و ۱۰ کیلوگرم کشتار غیرقابل مصرف ضبط شده است.
 
وی در پایان افزود: خوشبختانه نظارت های فنی و شرعی در هر سه کشتارگاه شهرستان روزانه انجام می شود و در صورت تعطیلی کشتارگاه ها به دلیل عدم رعایت مسایل زیست محیطی در شهرستان دچار مشکل خواهیم شد.

انتهای پیام/

 

تبلیغات اختصاصی

 

 

تبلیغات

 

تبلیغات اختصاصی