دریاچه ارومیه,ارومیه,دریاچه,رهاسازی آب,میزان آب دریاچه,نمک,

دریاچه ارومیه,ارومیه,دریاچه,رهاسازی آب,میزان آب دریاچه,نمک,

SafiNews Agency

شنبه 21 ارديبهشت 1398 - 15:58 بازدید : 159 توسط:

رهاسازی 2 میلیارد مترمکعب آب سدها به سمت دریاچه ارومیه

رهاسازی 2 میلیارد مترمکعب آب سدها به سمت دریاچه ارومیه

صافی نیوز: مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای آذربایجان‌غربی با تاکید بر اینکه حجم آب موجود دریاچه ارومیه به پنج میلیارد مترمکعب رسیده، گفت: بارندگی‌های مناسب موجب شده تا این رقم در مقایسه با سال گذشته به دو میلیارد و 950 میلیون مترمکعب افزایش یابد.

به گزارش صافی به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)،کیومرث دانشجو با تاکید بر اینکه حدود دو میلیارد و 72 میلیون مترمکعب آب سدهای استان از ابتدای سال آبی جاری به سمت دریاچه ارومیه رهاسازی شده است، ادامه داد: در پی بارندگی‌های مناسب امسال حدود یک میلیارد و 500 میلیون مترمکعب از این رقم تنها از ابتدای فروردین‌ماه تاکنون به سمت دریاچه رهاسازی شده است.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای آذربایجان‌غربی به تشریح آخرین وضعیت دریاچه ارومیه پرداخت و افزود: تراز سطح آب دریاچه در حال حاضر به 1271.83 متر رسیده که این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته یک متر و پنج سانتی‌متر و در مقایسه با ابتدای سال آبی جاری (ابتدای مهرماه 97) یک متر و 56 سانتی‌متر افزایش یافته است.

دانشجو ادامه داد: وسعت فعلی دریاچه ارومیه نیز به 3186.36 کیلومتر مربع رسیده که این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته بیش از 863 کیلومتر مربع و در مقایسه با ابتدای سال آبی جاری بیش از یک هزار و 463 کیلومتر مربع افزایش پیدا کرده است.

وی با تاکید بر اینکه حجم آب موجود دریاچه ارومیه به بیش از پنج میلیارد مترمکعب رسیده است، گفت: بارندگی‌های بسیار مناسب سال آبی جاری موجب شده است تا این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته دو میلیارد و 950 میلیون مترمکعب و در مقایسه با ابتدای سال آبی جاری حدود چهار میلیارد مترمکعب افزایش پیدا کند.

انتهای پیام/

انتهای پیام/

 

تبلیغات

 

مطالب پیشنهادی