سقز,انفجار,حادثه,تالار عروسی,

سقز,انفجار,حادثه,تالار عروسی,

SafiNews Agency

جمعه 15 آذر 1398 - 19:32 بازدید : 139 توسط:

روایت شاهدان عینی از حادثه سقز / انفجاری درکار نبود/ مردم زیر دست و پا ماندند! + تصاویر

روایت شاهدان عینی از حادثه سقز / انفجاری درکار نبود/ مردم زیر دست و پا ماندند! + تصاویر

صافی به نقل از  رکنا، یکی از افراد حاضر در این تالار عروسی، در این باره اظهار داشت: ساعت حدود ۲۱:۳۰ دقیقه بود که افراد حاضر در تالار عروسی مانگه شو برای صرف شام به طبقه دوم هدایت شدند.

این شهروند سقزی ادامه داد: یک لحظه متوجه شدیم که دود زیادی از طبقه اول تالار بلند شد و عده ای با داد و فریاد به سمت درب خروجی تالار هجوم بردند.

وی گفت: من به همراه اعضای خانواده هم که نزدیک درب خروجی بودیم سریع از درب تالار خارج شدیم و متاسفانه در عرض چند ثانیه هجوم مردم به درب خروجی خیلی زیاد شد.

هجوم مردم به سمت درب خروجی تالار

این شاهد عینی ماجرا بیان کرد: همزمان با خروج مردم درب خروجی تالار که اتفاقا خیلی هم کوچک بود، عده ای دیگر با استفاده از صندلی و دیگر وسایل در دسترس شیشه های پنجره ها را شکسته و از درب خارج شدند.

یکی دیگر از شاهدان عینی نیز به خبرنگار مهر، گفت: در محل آبدارخانه یا اتاقی که چای در آن درست می شد متاسفانه یکی از شیلنگ های متصل به کپسول گاز مایع جدا شد.

وی ادامه داد: به محض جدا شدن شیلنگ، متصدی کار تمام سعی خود را به کار گرفت تا با خم کردن شیلگ مانع خروج گاز از آن شود ولی متاسفانه تلاش های وی چاره ساز نبود و شیلنگ آتش گرفت.

این شهروند سقزی بیان کرد: به محض اینکه شیلنگ آتش گرفت دود زیادی تشکیل شد و مردم نیز در طبقه دوم متوجه ماجرا شده و به سمت درب خروجی هجوم آوردند که ازدحام جمعیت در درب خروجی به بالاترین حد ممکن رسید.

وی گفت: حضور مردم باعث شد تا افراد مسن و همچنین کودکان زیر دست و پا مانده و شماری از افراد کشته شوند و عده ای نیز با شکستن شیشه پنجره های تالار خود را از مهلکه نجات دادند.

آتش گرفتن شیلنگ متصل به کپسول گاز مایع

این شاهد عینی حادثه یادآور شد: هیچ فردی حتی خود متصدی درست کردن چای هم دچار آتش سوزی نشد ولی قطع شدن برق و تاریک شدن تالار و وجود دود زیاد مردم را سراسیمه کرد و متاسفانه این حادثه روی داد.

یکی دیگر از شاهدان عینی این حادثه ضمن اشاره به جزئیاتی دیگر، به خبرنگار مهر گفت: وقتی که دود زیاد تشکیل شد، متاسفانه همزمان هم برق تالار قطع شد و به همین دلیل مردم ازدحام زیادی را مقابل درب خروجی ایجاد کردند.

وی با بیان اینکه اگر مردم با آرامش از درب تالار خارج می شدند، هیچ کسی آسیبی نمی دید، افزود: من خیلی تلاش کردم تا یک کپسول آتش نشانی برای مهار آتش پیدا کنم که متاسفانه نتیجه نداد.

وی عنوان کرد: ساعت ۲۱:۳۹ دقیقه وقتی که همراه خانواده ام از درب تالار خارج شدم با آتش نشانی تماس گرفتم و متاسفانه بعد از حضور نیروهای امدادی به دلیل ازدحام جمعیت حتی کمک کردن به افراد زخمی نیز با مشکل مواجه شده بود.

این شاهد عینی گفت: به محض اینکه خبر پخش شد متاسفانه جمعیت زیادی از سقز به سمت تالار هجوم آورده و افراد همه دنبال اعضای خانواده خود بودند که فضای بسیار دلخراشی شکل گرفته بود.

بر اساس آنچه که شاهدان عینی از وقوع حادثه در سقز اعلام می کنند، متاسفانه یک سهل انگاری ساده باعث مرگ ۱۱ نفر و زخمی شدن ۴۲ نفر شد و یک عروسی را به عزا تبدیل کرد.

انجام مسائل و موارد ایمنی از سوی مکان های عمومی یکی از نیازهای لازم و ضروری است و در حالی که قبل از این نیز در کردستان و دیگر نقاط کشور از این دست حواث روی داده بود، ولی هیچ گاه مسائل و موارد ایمنی جدی گرفته نمی شود.

انتهای پیام/

انتهای پیام/

 

تبلیغات

کلیدواژه ها

, , , ,