محسن رضایی,محمد سلگی,بزرگداشت,حمله به بیت امام,منافقین,

محسن رضایی,محمد سلگی,بزرگداشت,حمله به بیت امام,منافقین,

SafiNews Agency

یکشنبه 17 فروردين 1399 - 9:55 شناسه خبر: 1958 بازدید : 185 توسط:

روایت محسن رضایی از نقشه منافقین برای حمله به بیت امام

روایت محسن رضایی از نقشه منافقین برای حمله به بیت امام

صافی نیوز / دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام ضمن تمجید از شهید سلگی با بیان خاطره ای از مجاهدت آنشهید روایتی از نقشه هولناک منافقین برای حمله به بیت امام داشت.

به گزارش صافی به نقل از ایسنا، محسن رضایی شامگاه شنبه ۱۶ فروردین در آیین مجازی بزرگداشت سومین روز شهادت سردار حاج میرزامحمد سلگی در همدان، اظهار کرد: لازم بود برای ادای دین به این شهید بزرگوار به همدان می آمدیم اما به علت رعایت دستورالعمل های بهداشتی برای سلامتی مردم و کاهش فشار سنگین بر روی دوش مجاهدین سلامت در بیمارستان ها این امر انجام نشد.

وی ضمن عرض تبریک و تسلیت شهادت مظلومانه حاج میرزا محمد سلگی افزود: سردار سلگی فرمانده غیرتمند و سرافراز گردان ۱۵۲ حضرت ابوالفضل(ع) تیپ انصارالحسین(ع) استان همدان بود و در اواخر جنگ به ریاست ستاد لشگر انصارالحسین(ع) هم منصوب شد و در هشت سال دفاع مقدس مسئولیت های مهم و متفاوتی بر عهده داشت.

وی با بیان اینکه سردار سلگی به علت لیاقت، شایستگی و شجاعت خود از یک رزمنده عادی به یک سردار بزرگ تبدیل شد، گفت: در سال های آخر دفاع مقدس جنگ به بن بست رسیده بود و سه سال ما حمله می کردیم اما ۱۰ تا ۲۰ درصد موفقیت نداشتیم و سپس عملیات بسیار خطیر و با ریسک بالای والفجر ۸ را در فاو طراحی کردیم.

رضایی با بیان اینکه ۶۰ هزار نفر باید از یک رودخانه عریض عبور می کردند، افزود: چندین شبانه روز می جنگیدیم، دشمن از بعضی مناطق ناامید شده بود و نیروهای خود را به منتهی الیه خلیج فارس، ام القصر برد که آتش ما کمتر به آنجا می رسید و بعد از چند روز گردان ۱۵۲ ابوالفضل(ع) به آنجا فرستاده شد و در آنجا سردار سلگی نگذاشت که فاو سقوط کند و همه می دانیم که پیروزی در فاو نقش مهمی در کل جنگ داشت.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه شهید سلگی در عملیات ماهوت از هر دو پا جانباز شد، اضافه کرد: البته او پس از درمان به جبهه ها بازگشت و در منطقه چهارزبر کرمانشاه مستقر شده بود و ما از سردار سلگی خواسته بودیم که به خرمشهر بیاید چراکه خرمشهر در روزهای آخر جنگ تقریباً در حال سقوط بود و عراق دوباره جاده خرمشهر- اهواز را قطع کرده بود و ما نیاز داشتیم که نیروهایی که در سمت غرب و شما غرب بودند را به جنوب بیاوریم. در آن زمان منافقان با یک نقشه هولناک به دنبال حمله بودند تا به بیت امام برسند اما سردار سلگی مقاومت کرد تا سردار شهید همدانی، مظاهری و سالکی به او رسیدند و جلوی نفوذ مجاهدین خلق به کرمانشاه را گرفتند.

انتهای پیام/


منبع: ایسنا

 

تبلیغات