زمین لرزه,زلزله,سمنان,شهمیرزاد,ایرج رئیسیان,مدیریت بحران سمنان,

زمین لرزه,زلزله,سمنان,شهمیرزاد,ایرج رئیسیان,مدیریت بحران سمنان,

SafiNews Agency

شنبه 02 آذر 1398 - 0:43 بازدید : 128 توسط:

زلزله ۴ ریشتری شهمیرزاد را لرزاند/ احساس زمین‌لرزه در سمنان

زلزله ۴ ریشتری شهمیرزاد را لرزاند/ احساس زمین‌لرزه در سمنان

به گزارش صافی، ایرج رئیسیان، مدیرکل مدیریت بحران استانداری سمنان دقایقی پیش در گفت‏‌وگو با خبرنگار فارس در سمنان اظهار کرد: بر اساس گزارش‌های دریافتی، زمین‏‌لرزه‌ای بامداد شنبه حوالی مرکز استان سمنان را لرزانده است.

وی ادامه داد: این زمین‌‏لرزه در ساعت ۳۶ دقیقه و ۴۸ ثانیه بامداد شنبه به وقت محلی با بزرگی چهار ریشتر در مقیاس امواج درونی زمین رخ داده است.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری سمنان افزود: این زمین‌لرزه در موقعیت جغرافیایی با عرض شمالی ۳۵.۹۵ درجه و طول شرقی ۵۳.۳۱ درجه ثبت شده است.

رئیسیان با بیان اینکه این زلزله در عمق هشت کیلومتری زمین رخ داده است، گفت: این زلزله در نزدیکی مرکز استان سمنان رخ داده است.

وی تصریح کرد: زلزله بامداد جمعه در ۲۰ کیلومتری شهمیرزاد، ۲۷ کیلومتری مهدی‌شهر و ۲۸ کیلومتری پل‌سفید مازندران رخ داده است.

01:01  احساس زلزله در برخی روستاها و شهرها/ گزارشی از خسارت‌ها اعلام نشده است

سخنگوی استانداری سمنان هم با اشاره به وقوع این زمین‌لرزه اظهار کرد: زلزله‌ای که به مرکزیت شهمیرزاد بامداد امروز به وقوع پیوست، در برخی روستاها و شهرهای استان سمنان هم حس شد.

حجت‌الله یحیایی بیان کرد: این زمین‌لرزه در روستاهای چاشم و خطیرکوه از توابع شهرستان مهدی‌شهر و شهرهای شهمیرزاد، مهدی‌شهر و سمنان حس شده است.

وی تصریح کرد: تاکنون گزارشی از خسارت‌های احتمالی مالی و جانی این زمین‌لرزه اعلام نشده است و گروه‌های رصد در حالت آماده‌باش و پایش اوضاع هستند.

به گزارش خبرگزاری ها از سمنان، زمین‌لرزه بامداد امروز شهمیرزاد در بخش‌هایی از شهر سمنان هم احساس شد.

انتهای پیام/

انتهای پیام/

 

تبلیغات

 

مطالب پیشنهادی