قاسم سلیمانی,کتاب صوتی,رفیق خوشبخت ما,رادیو,تولید,

قاسم سلیمانی,کتاب صوتی,رفیق خوشبخت ما,رادیو,تولید,

SafiNews Agency

یکشنبه 18 آبان 1399 - 22:9 شناسه خبر: 3560 بازدید : 112 توسط:

زندگینامه سردار سلیمانی روی آنتن می‎‌رود

زندگینامه سردار سلیمانی روی آنتن می‎‌رود

صافی نیوز / کتاب صوتی زندگینامه سردار قاسم سلیمانی در چهل قسمت تولید شده، به زودی روی آنتن رادیو نمایش می‌رود، روایت‌هایی که از زبان شهدای مختلفی روایت می‌شود.

به گزارش صافی به نقل از تسنیم، کتاب صوتی "رفیق خوشبخت ما" بر اساس زندگی سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی در رادیو نمایش تولید شد.
اشرف‌السادات اشرف‌نژاد تهیه‌کننده این مجموعه صوتی گفت: «رفیق خوشبخت ما» بر اساس داستان‌ها و روایت‌های پراکنده از زندگی شخصی، سیاسی حاج قاسم سلیمانی  توسط سیدعبدالمجید کریمی گردآوری شده است که هر قسمت آن داستان و روایتی جداگانه دارد.

وی افزود: کتاب رفیق خوشبخت ما دارای یک مقدمه و هشت باب است.
مقدمه: سخن ناشر، مکتب حاج قاسم، خلاصه‌ای از زندگینامه سردار، سردار راه قدس، آخرین میخ بر تابوت داعش، مرد روزهای سخت.
باب اول: باب اول این کتاب با عنوان طلب مشخص شده است. عناوین دیگر این باب عبارت است از: سخنرانی که جرقه حاج قاسم را زد، تشکیل گردان وسط عروسی، آستین کوتاه!، شست وشوی سرویس بهداشتی، اولین سِمت حاجی در سپاه، نذر جالب حاج قاسم سلیمانی، خدا خدا کنید سرهنگ بزند توی گوش شما، گزارش یک آدمربایی، حضرت زهرا (س) در جنگ 33 روزه.

باب دوم: عشق، عنوان بای دوم این کتاب است. عناوین دیگر این باب عبارت است از: این بار حاج قاسم عکاس بود، برادری که جا ماند، مرام شیعه، الان کت وشلوار به تن دارم!، این طوری بی‌حساب می‌شویم.

باب سوم: باب سوم این کتاب با عنوان معرفت مشخص شده است. عناوین دیگر این باب: یک بلوک تا شهادت، دکمۀ کت قاجار، حسین پسر غلامحسین این را می گوید، حلال کنید!، توصیۀ حاج قاسم به ازدواج مجدد همسر شهدا، سپاه بهشت است.

باب چهارم: استغنا، عنوان باب دیگر از این کتاب است. عناوین دیگر عبارت است از: شهیدی که همسرش واسطۀ شهادتش شد، دعایی که از زبان یک مادر شهید مستجاب شد، بوسیدن پای مادر، درس تواضع، مادری که خودش قبر کَند، واکنش حاج قاسم به بازرسی قبل سخنرانی، آیت‌الله العظمی خامنه‌ای، سرآمد همه روحانیون.

باب پنجم: باب دیگر از این کتاب با عنوان توحید مشخص شده است. عناوین دیگر این باب عبارت است از: ما ملت امام حسینیم، نماز وسط کاخ کرملین، مهم ترین چیزی که باید ترویج کنیم، حساسیت وسط جنگ شهری، دیدار پدر و دختر در منزل شهید، خودش را نمی‌دید، رفتار حاج قاسم هنگام سیل و زلزله، زرنگ یعنی، حسین پسر غلامحسین، بهشتیانی که بهشت مشتاق دیدارشان است، تن‌هایی که با حاجی تنها نبودند.

باب ششم: حیرت، عنوان باب ششم این کتاب است. عناوین دیگر این بخش: اگر ماشین نفرستید، خودم می‌آیم، دخترانی به نام شهدا، آخرین عکس یادگاری، وقتی ورق برگشت، بزرگی بدون مرز، وقتی شهید سلیمانی نتوانست مانع شهادت فرمانده گردان شود، حس سیدحسن نصرالله درباره حاج قاسم.

باب هفتم: فقر و غنا، عنوان باب دیگری از این کتاب است. عناوین دیگر این باب عبارت است از: حق انگشتر را ادا کنید، هجرت شهدا قبل از شهادت، آب دادن به اسرا، حفظ کردن قرآن روی صندلی عقب، رزمنده‌ای که برای غبارروبی ضریح رفت، درخواست حاج قاسم از خادم الرضا.

باب هشتم: آخرین باب این کتاب با عنوان شهادت مشخص شده است. عناوین این باب عبارت است از: شرط شهیدبودن چیست؟، آخرین جلسه با مدافعان حرم، آخرین دیدار حاج قاسم با سیدحسن نصرالله، آخرین دست نوشته حاج قاسم دو ساعت قبل از شهادت، نامه حاج قاسم به رفیقش، چراغ راه مکتب سلیمانی.

اشرف‌نژاد در ادامه گفت:  برخی از این روایت‌ها از زبان شهدای مختلفی روایت می‌شود که در آن دوران از ایشان خاطراتی داشته‌اند اما اکنون همه آنها به شهادت رسیدها‌ند.

این مجموعه در چهل قسمت به صورت کتاب صوتی توسط احمدگنجی خوانش شده که به زودی از رادیو نمایش پخش می‌شود.

انتهای پیام/

 

تبلیغات