سهام عدالت,آزادسازی سهام عدالت,

سهام عدالت,آزادسازی سهام عدالت,

SafiNews Agency

جمعه 02 خرداد 1399 - 11:50 شناسه خبر: 2671 بازدید : 1105 توسط:

زیرساخت‌های الکترونیکی سهام عدالت پس از آزادسازی

زیرساخت‌های الکترونیکی سهام عدالت پس از آزادسازی

صافی نیوز / مهلت ۳۰ روزه مشمولان برای نحوه آزادسازی سهام عدالت به‌صورت مستقیم یا غیر مستقیم، کمتر از ۱۰ روز دیگر در هشتم خرداد ۹۹ به پایان می‌رسد.

پس از آزادسازی سهام عدالت، مشمولان این سهام می‌توانند از طریق شرکت‌های کارگزاری بورس، خرید و فروش بخشی از سهام عدالت را آغاز کنند. روح‌الله میرصانعی، دبیرکل کانون کارگزاران در پاسخ به این سوال که مشمولان سهام عدالت، که روش سهامداری مستقیم را انتخاب کرده‌اند، چگونه می‌توانند دارایی سهام خود را مشاهده کنند یا آنها را بفروشند، عنوان کرد: طبق دستورالعمل آزادسازی سهام عدالت، شرکت‌های کارگزاری مسوول هستند که خدمات دریافت سفارش‌های خرید و فروش سهام عدالت را به تمام مردم در سراسر کشور ارائه دهند.

به محض اینکه، زیرساخت دسترسی به دارایی سهامداران توسط شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار در اختیار شرکت‌های کارگزاری قرار گیرد، شرکت‌های کارگزاری سامانه سهام عدالت خود را رونمایی خواهند کرد. تمام مشمولان سهام عدالت، از طریق سامانه سهام عدالت هر یک از ۱۰۸ شرکت کارگزاری، می‌توانند پس از اعلام آزادسازی سهام عدالت، برای مشاهده ریز دارایی سهام یا فروش هر میزان از سهام خود اقدام کنند. روح‌الله میرصانعی تاکید کرد: طبق تصمیماتی که در شورای عالی بورس و سازمان بورس و اوراق بهادار گرفته شده است، هیچ‌یک از خدمات مربوط به مشمولان سهام عدالت نیاز به مراجعه حضوری نخواهند داشت. چنانچه افراد شماره تلفن همراه و حساب بانکی خود را در سامانه سهام عدالت سازمان خصوصی‌سازی (samanese.ir) وارد کرده باشند، شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه به‌صورت خودکار برای همه مشمولان سهام عدالت کد بورسی صادر خواهد کرد و نیازی به مراجعه حضوری به هیچ جایی نخواهند داشت. در صورتی که زیرساخت لازم توسط شرکت سپرده‌گذاری مرکزی در اخیتار شرکت‌های کارگزاری قرار گیرد، احراز هویت افراد برای دریافت خدمات از شرکت‌های کارگزاری نیز به‌صورت غیرحضوری و الکترونیکی انجام خواهد شد. وی درخصوص چگونگی دریافت وجوه حاصل از فروش سهام عنوان کرد: همان‌طور که مطرح شد، کافی است شماره حساب بانکی به نام خود را در سامانه سهام عدالت سازمان خصوصی‌سازی وارد کرده باشند. پس از اینکه شرکت سپرده‌گذاری مرکزی زیرساخت لازم را در اختیار شرکت‌های کارگزاری قرار دهد و رسما آزادسازی اعلام شود، مشمولان از طریق سامانه‌های سهام عدالت شرکت‌های کارگزاری می‌توانند سفارش فروش سهام خود را در صورت تمایل، ثبت کنند. در همان مرحله، مشتری انتخاب می‌کند که مایل به دریافت وجه حاصل از فروش است یا اینکه تمایل دارد نزد کارگزار باقی بماند تا برای سایر خرید و فروش‌های سهام مورد استفاده قرار دهد.

انتهای پیام/


منبع: سنا

 

تبلیغات اختصاصی

 

 

تبلیغات

 

تبلیغات اختصاصی