ساعات کاری بانکها,بانک,ساعت کار,بانک خصوصی,بانک های خصوصی,

ساعات کاری بانکها,بانک,ساعت کار,بانک خصوصی,بانک های خصوصی,

SafiNews Agency

شنبه 24 اسفند 1398 - 21:57 بازدید : 134 توسط:

ساعت کار بانک‌های خصوصی محدود شد

ساعت کار بانک‌های خصوصی محدود شد

صافی نیوز / با توافق صورت گرفته، ساعت کار بانک‌ها محدودتر شده و از جمله بانک‌های خصوصی از فردا تا ۱۶ فروردین ماه به صورت کشیک فعالیت می‌کنند.

به گزارش صافی، در مدت گذشته با توجه به مشکلاتی که به دلیل شیوع ویروس کرونا ایجاد شد ساعت کاری ادارات و به دنبال آن بانک‌ها با تغییراتی همراه بوده است، در عین حال که بانک مرکزی برای کاهش ورود مردم به شعب تمهیداتی را در نظر گرفت که از جمله آن افزایش سقف برداشت از خودپردازها از ۲۰۰ هزار به ۵۰۰ هزار تومان و همچنین کارت به کارت از سه میلیون به ۱۰ میلیون تومان بوده است.

اما به تازگی تغییرات دیگری نیز در خدمات بانکها ایجاد شده است که در همین رابطه جمشیدی ،دبیر کانون بانکهای خصوصی، گفت: بانکهای خصوصی از ۲۵ اسفند تا ۱۶ فروردین به صورت کشیک فعالیت می کنند؛ به طوری که ساعت کاری از ساعت ۸:۳۰ تا ۱۳ در ایام غیر تعطیل و از ۹ تا ۱۲:۳۰ در بقیه ایام خواهد بود.

وی توضیح داد: طبق این توافق ضروری است برای جلوگیری از توقف واردات و صادرات کشور و انجام سایر تعاملات خارجی و مبادلات واحدهای ارزی ستادی و اجرایی مربوطه را تجهیز و عملیاتی کنند. همچنین حوزه‌های فناوری اطلاعات و پشتیبانی کشیک نیز به گونه‌ای اقدام کنند تا کشیک مورد نیاز برای خدمات ۲۴ ساعته الکترونیک و سایر خدمات ضروری برقرار باشد.

دبیر کانون بانکهای خصوصی با اشاره به دیگر خدمات جدید بانکی گفت: در تازه‌ترین تغییرات ایجاد شده دریافت کارت هدیه از ۵۰۰ هزار تومان به دو میلیون تومان افزایش یافته که برای جلوگیری از جابجایی فیزیکی پول نقد اعمال شد.

به گفته وی، پرداخت وجوه نقد به وسیله خودپردازها در سقف‌های قبلی ادامه پیدا می‌کند و حداکثر وجه نقد قابل دریافت ۵۰۰ هزار تومان است. این در حالی است که بانک‌ها موظف هستند ساز و کار تامین نقدینگی را بدون وقفه انجام دهند.

اما درباره وضعیت شیفت بانکهای دولتی و یا تغییر ساعت فعالیت آنها فعلا اطلاعی در دست نیست.

انتهای پیام/

انتهای پیام/


منبع: ایسنا

 

تبلیغات