سلامت,سر درد,کرونا,

سلامت,سر درد,کرونا,

SafiNews Agency

دوشنبه 02 تير 1399 - 13:30 بازدید : 123 توسط:

سردرد شدید به تنهایی علامت کرونا نیست

سردرد شدید به تنهایی علامت کرونا نیست

صافی نیوز / مسعود مردانی عضو کمیته کشوری کرونا اظهار کرد: از زمان شیوع ویروس کرونا در دنیا علائم مختلفی در بیماران مبتلا به کووید۱۹ مشاهده شده است.

به گزارش صافی به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، در ابتدا سرفه خشک و تنگی نفس از علامت‌های شایع این بیماری بود اما امروزه مشکلات گوارشی و تغییر حس چشایی و بویایی نیز به علائم کرونا اضافه شده است.

او ادامه داد: در حال حاضر سردرد شدید یکی از علامت های شایع در بروز بیماری کرونا در بین افراد است. اما این عامل به تنهایی نمی تواند مبنای ابتلای افراد به کووید۱۹ محسوب شود؛ بنابراین اگر افراد تنها دچار سردرد شدید یا سرگیجه شدند نباید نگران شده و سریعاً جهت انجام تست کرونا و سی‌تی‌اسکن به مراکز درمانی مراجعه کنند.

عضو کمیته کشوری کرونا بیان کرد: سردرد شدید را تقریباً همه مردم یک بار تجربه کرده‌اند و این مسئله نگران کننده‌ای محسوب نمی شود. به همین دلیل نباید مردم سردرد شدید را به تنهایی یکی از علامت های بروز بیماری کووید ۱۹ بدانند .

مردانی یادآوری کرد: در حال حاضر ویروس کرونا ضعیف نشده است و تنها راه پیشگیری از این بیماری شستن مکرر دست‌ها با آب و صابون و پرهیز از ترددهای غیرضروری در اماکن شلوغ است. همچنین افراد باید هنگام خروج از خانه حتما از ماسک استفاده کنند.

انتهای پیام/

 

تبلیغات

کلیدواژه ها

, , ,