سقوط هواپیما,فرودگاه امام خمینی (ره),سقوط هواپیمای اوکراین,تهران,شهریار,بوئینگ 737,

سقوط هواپیما,فرودگاه امام خمینی (ره),سقوط هواپیمای اوکراین,تهران,شهریار,بوئینگ 737,

SafiNews Agency

چهارشنبه 18 دي 1398 - 6:52 بازدید : 125 توسط:

سقوط بوئینگ 737 ‌اوکراینی حوالی شهریار/ همه 176 سرنشین جان باختند

سقوط بوئینگ 737 ‌اوکراینی حوالی شهریار/ همه 176 سرنشین جان باختند

صافی نیوز: صبح امروز یک فروند بوئینگ 737 متعلق به شرکت هواپیمایی اوکراینی دقایقی پس از بلند شدن از فرودگاه امام، بین پرند و شهریار (خلج‌آباد) در استان تهران، سقوط کرد و همه 176 سرنشین آن جان باختند، اغلب مسافران این پرواز ایرانی بودند.

به گزارش صافی، دقایقی پیش یک فروند هواپیمای بوئینگ اوکراینی پس از بلند شدن از فرودگاه امام خمینی (ره) در حوالی پرند و شهریار در استان تهران، سقوط کرد.

مدیرکل روابط عمومی شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی (ره)‌ ضمن تأیید این خبر، در این‌باره به فارس گفت: این هواپیما از فرودگاه امام خمینی (ره) به مقصد کیف پرواز می‌کرد که بین پرند و شهریار دچار سانحه شد و سقوط کرد.

بنابراین گزارش پیش بینی می‌شود به علت سابقه زیاد بروز نقص فنی در هواپیماهای بوئینگ 737، این حادثه نیز به علت ‌نقص فنی رخ داده است.

‌این هواپیما به همراه کرو (خدمه پروازی) 176 نفر سرنشین‌ (167 مسافر و 9 نفر خدمه پروازی) داشته است که طبق بررسی‌های اولیه همه مسافران و کرو این پرواز جان باخته‌اند؛ طبق آمار اولیه این مسافران شامل 70 مرد، 81 زن و 15 کودک بودند، 130 نفر از مسافران این هواپیمای ایرانی بودند.

از آن منظر که هواپیما در دقایق اولیه پروازی بوده ‌و سوخت هواپیما هنوز چندان مصرف نشده بوده است، انفجار مهیبی هنگام برخورد با زمین رخ داده است‌.

بنابراین گزارش هواپیمای مذکور بوئینگ 8-737 متعلق به ایرلاین اوکراینی(UIA) با ریجستر UR-PSR بوده است.

انتهای پیام/

انتهای پیام/


منبع: فارس

 

تبلیغات

 

مطالب پیشنهادی