حسین فهیمی,فروش سهام عدالت,سهام عدالت,آزادسازی سهام عدالت,

حسین فهیمی,فروش سهام عدالت,سهام عدالت,آزادسازی سهام عدالت,

SafiNews Agency

چهارشنبه 14 خرداد 1399 - 10:59 بازدید : 112 توسط:

سهام عدالت خود را نفروشید

سهام عدالت خود را نفروشید

صافی نیوز / سخنگوی ستاد آزاد سازی سهام عدالت گفت: آنچه که در فرآیند طرح سهام عدالت اتفاق افتاد، این بود که ابزار سرمایه‌ای در اختیار مردم قرار گرفته و دارایی به آنها داده شده است. صاحبان سهام عدالت این ابزار سرمایه‌ای را مانند ملک و یا مغازه خوب نگه دارند.

به گزارش صافی به نقل از ایبنا، حسین فهیمی درباره اینکه آیا مشمولان سهام عدالت افزایش می‌یابد؟ گفت: این موضوع در مجلس و دولت به طور جدی مطرح است، اما تاکنون تصمیم قابل ارائه‌ای در این زمینه وجود ندارد. اگر تصمیمی در این باره گرفته شود آمادگی اجرای آن را داریم و اطلاع رسانی خواهیم کرد.

وی افزود: از دهم خرداد میزبان صاحبان سهام عدالت انتخاب کننده روش مستقیم و تازه ورودهای بورس بودیم که تعداد آنها از همه فعالان بورس در ۵۰ سال گذشته کشورمان بیشتر است.
سخنگوی ستاد آزاد سازی سهام عدالت ادامه داد: آنچه که در فرآیند طرح سهام عدالت اتفاق افتاد، ابزار سرمایه‌ای در اختیار مردم قرار گرفته و دارایی به آنها داده شده است. وی به صاحبان سهام عدالت توصیه کرد این ابزار سرمایه‌ای را مانند ملک و یا مغازه خوب نگه دارند.

فهیمی گفت: سهامی که به ارزش یک میلیون تومان در سال ۱۳۸۵ واگذار شده بود، اکنون بیش از ۱۵ برابر ارزش یافته است. سهام عدالت از آن سهام‌هایی است که هنوز ارزش ذاتی خود را از نظر قیمت گذاری، پیدا نکرده و هنوز جا دارد که قیمت آنها بالا برود.

وی با اشاره به اینکه نوسان قیمت در همه بازارها از جمله در بازار بورس وجود دارد، اضافه کرد: اگر سهام داران سهام عدالت، پیش بینی‌هایی مبنی بر افزایش یا کاهش قیمت سهام ۳۶ شرکت مشمول این سهام دارد می‌تواند سهام خود را در این شرکت‌ها جا به جا کند یعنی سهام برخی‌ها را بفروشد و سهام برخی شرکت‌های دیگر مشمول سهم عدالت را بخرد.

سخنگوی ستاد آزاد سازی سهام عدالت افزود: شرکت‌های مشمول سهام عدالت، بزرگ، ارزشمند و بنیادی هستند که سودآوری مطمئن و قابل اتکایی داشته‌اند. هدف گذاری این سهام به گونه‌ای بود که تا تعداد پنج نفر از عضو یک خانواده، سهام عدالت داده می‌شود بنابراین به اعضای خانواده مازاد بر پنج نفر تعلق نمی‌گرفت و از این طریق عده‌ای حذف شدند.

فهیمی افزود: واگذاری سهام عدالت اجباری نبود و مبتنی بر درخواست و نام نویسی بود؛ بنابراین برخی‌ها نام نویسی نکردند و یا مراحل نهایی را انجام ندادند و با توجه به این موارد بیش از ۳۰ میلیون نفر از هم وطنانمان مشمول سهام عدالت نشدند.

انتهای پیام/


منبع: ایبنا

 

تبلیغات