علی علیزاده,عمران روستایی,صافی نیوز,

علی علیزاده,عمران روستایی,صافی نیوز,

SafiNews Agency

پنجشنبه 27 آذر 1399 - 9:23 شناسه خبر: 4420 بازدید : 137 توسط:

سه تصمیم مهم برای توسعه روستاهای مراغه و عجب شیر

سه تصمیم مهم برای توسعه روستاهای مراغه و عجب شیر

صافی نیوز / نمانیده مردم مراغه و عجبشیر در مجلس برای بررسی مشکلات و توسعه بافت روستایی با مهندس شاملو معاون عمران روستایی بنیاد مسکن کشور دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش صافی، در دیدار علی عبلیزاده با معاون عمران روستایی بنیاد مسکن کشور سه توافق مهم برای توسعه و عمران روستاهای مراغه و عجب شیر صورت گرفت:

موضوع اول مربوط به بازسازی بافت های آسیب دیده از سیل روستای قوزلوجه عجب شیر و نیز ایمن سازی رودخانه این روستا مربوط بود. مقرر شد اعتبار باقیمانده برای بازسازی خانه های آسیب دیده و نیز تکمیل ساخت دیواره رودخانه روستا تخصیص یابد.

موضوع دوم  مربوط به طرح مطالعات توسعه روستایی بود. مقرر شد طرح مطالعات توسعه محدوده روستایی در شهرهای مراغه و عجب شیر بودجه لازم اختصاص یابد تا در روند ساخت مسکن روستاییان در روستاهایی که به دلیل فقدان طرح توسعه روستایی هم اکنون با مشکل مواجه هستند  تسریع شود.

لازم به ذکر است هم اکنون در بسیاری از روستاها ساخت خانه های مسکونی به دلیل فقدان زمین در داخل محدوده روستایی با مشکل مواجه شده و بانک های عامل به همین دلیل از ارائه تسهیلات مسکن به روستائیان خودداری می کنند.

با اجرای طرح مطالعات توسعه محدوده روستایی زمین های جدیدی به طرح توسعه روستایی افزوده خواهد شد.

به گزارش صافی، آسفالت داخل معابر روستاها دستور کار سوم این جلسه بود. توافق شد تا پایان سال مالی بودجه 1399 مبلغ چهل میلیارد ریال برای بهسازی و آسفالت محدوده داخل روستاهای مراغه و عجبشیر اختصاص یابد و در صورت جذب این مبلغ، بودجه جدیدی نیز برای تکمیل آسفالت معابر روستایی اختصاص خواهد یافت.

انتهای پیام/

 

تبلیغات اختصاصی

 

 

تبلیغات

 

تبلیغات اختصاصی