شبنم مقدمی,نوروز 99,دوپینگ,آنتن,شبکه 3,

شبنم مقدمی,نوروز 99,دوپینگ,آنتن,شبکه 3,

SafiNews Agency

یکشنبه 03 فروردين 1399 - 15:40 بازدید : 117 توسط:

شبنم مقدمی، بازیگری که در همه نقش‌ها می‌درخشد

شبنم مقدمی، بازیگری که در همه نقش‌ها می‌درخشد

صافی نیوز / وقتی به چند سال گذشته نگاه می‌کنیم، می‌بینیم در بسیاری از فیلم‌ها و سریال‌های موفق ردپایی از او دیده می‌شود، حال این موفقیت می‌توان در گیشه سینماها به دست آمده شد، یا در جشنواره های مختلف مورد توجه داوران قرار گرفته باشد و تعدد این موضوع نشان می‌دهد که این موفقیت‌ها به هیچ عنوان اتفاقی نیست و نخواهد بود.

شبنم مقدمی متولد سوم فروردین ۱۳۵۱ است. اولین حضورش جلوی دوربین به سال ۷۶ و سریال «گل‌های آفتاب‌گردان» باز می‌گردد.

او سه سال بعد با بازی در «از صمیم قلب» پایش به سینما نیز باز شد و خیلی زود اعتماد ابراهیم حاتمی‌کیا را جلب کرد و در «به نام پدر» جلوی دوربین رفت. او که لیسانس ادبیات فارسی دارد، در گویندگی رادیو هم دارای سابقه است.

شاید برای بسیاری جالب باشد که بدانند مقدمی با اصغر فرهادی در سال ۷۷ همکاری کرده و در سریال «چشم به راه» به ایفای نقش پرداخته است. او همچنین در سریال‌های موفقی چون «زیر تیغ»، «راه شب» و «آشپزباشی» بازی کرده است.

اما اوج موفقیت مقدمی از دهه نود آغاز شد. او با نقش کوتاه اما تاثیرگذارش در «امروز» رضا میرکریمی توانست از سی‌و‌ دومین جشنواره فیلم فجر سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش مکمل زن را دریافت کند.
مقدمی دو سال پس از جشنواره سی‌و‌دوم مجددا موفقیت خود را تکرار کرد و برای بازی در «نفس» و «زاپاس» سیمرغ بلورین نقش مکمل سی‌و‌چهارمین جشنواره فیلم فجر را از آن خود کرد.

فیلم‌های «بوسیدن روی ماه»، «ابد و یک روز»، «اکسیدان»، «آباجان»، «خجالت نکش»، «کلمبوس»، «شبی که ماه کامل شد» و سریال «هیولا» از دیگر آثار موفقی است که مقدمی در سالهای گذشته در آن حضور داشته است.

شبنم مقدمی در نوروز امسال سریال «دوپینگ» را روی آنتن دارد و شنیده می‌شود در سریال جدید حسن فتحی «جیران» هم نقش تاثیرگذاری دارد.

انتهای پیام/

انتهای پیام/

 

تبلیغات