یمن,منصور هادی,شورای انتقالی,

یمن,منصور هادی,شورای انتقالی,

SafiNews Agency

جمعه 02 خرداد 1399 - 9:53 شناسه خبر: 2663 بازدید : 1131 توسط:

شورای انتقالی جنوب یمن، دست از لجاجت بردارد

شورای انتقالی جنوب یمن، دست از لجاجت بردارد

صافی نیوز / رئیس دولت مستعفی یمن در ادامه اختلافات و تنش‌های خود با گروه موسوم به «شورای انتقالی جنوب یمن» تحت حمایت امارات از این شورا خواست تا دست از «لجاجت» و انجام اقدامات «یک جانبه» بردارد.

به گزارش صافی به نقل از تسنیم، «عبدربه منصور هادی» رئیس جمهور فراری و مستعفی یمن گفت که «توافق ریاض» بین دولت وی و «شورای انتقالی جنوب یمن» تحت حمایت امارات، سر جای خود باقی است.

وی با اشاره به اعلام خودمختاری در مناطق جنوبی یمن از سوی شورای انتقالی جنوب یمن تاکید کرد که این شورا باید دست از کینه توزی و لجاجت و انجام اقدامات یک جانبه و حملات به نهادهای دولتی بردارد.

رئیس جمهور مستعفی یمن افزود: شورای انتقالی باید دست از بازداشت‌های خودسرانه خود در جنوب یمن و حمله به نیروهای ما بردارد.

شهر عدن در جنوب یمن تحت کنترل شبه‌نظامیان شورای انتقالی مورد حمایت امارات است. این گروه شبه نظامی با شبه‌نظامیان وابسته به «عبدربه منصور هادی» رئیس جمهور مستعفی و فراری یمن که مورد حمایت عربستان است، درگیر شده‌اند.

شبه نظامیان وابسته به شورای انتقالی اخیرا در پی تشدید اختلافاتش با دولت مستعفی به ریاست منصور هادی، در مناطق جنوبی یمن اعلام حالت خومختاری کرده و نهادهای دولتی وابسته به دولت مستعفی را مورد حمله قرار داده است.

انتهای پیام/

 

تبلیغات اختصاصی

 

 

تبلیغات

 

تبلیغات اختصاصی