موسی شعفی,معاون فرماندار مراغه,پژوهش دانش آموزی,هفته پژوهش,رضا آسیابی,

موسی شعفی,معاون فرماندار مراغه,پژوهش دانش آموزی,هفته پژوهش,رضا آسیابی,

SafiNews Agency

پنجشنبه 28 آذر 1398 - 13:42 بازدید : 113 توسط:
معاون فرماندار مراغه مطرح کرد؛

ضرورت استفاده از تمامی ظرفیت‌ها در حوزه پژوهش

ضرورت استفاده از تمامی ظرفیت‌ها در حوزه پژوهش

صافی نیوز: معاون سیاسی فرماندار مراغه با تاکید بر ضرورت استفاده از تمامی ظرفیت‌ها در حوه پژوهش گفت: مراغه یکی از شهرستان‌هایی است که در حوزه علم و دانش پیشتاز بوده و این ظرفیت‌ها باید در راستای توسعه شهرستان به کار گرفته شود.

به گزارش صافی، موسی شعفی روز پنج شنبه در مراسم تجلیل از پژوهشگران و فعالان عرصه تحقیق و پژوهش شهرستان مراغه اظهار داشت: توجه به حوزه پژوهش به ویژه در مدارس یکی از اصلی ترین نیازهای امروز کشور است و باید به این موضوع در مدارس توجه داشته باشیم چرا که آموزش بدون توجه به پژوهش نتیجه بخش نیست.

وی گفت: ایجاد و احیای تفکر پژوهش در میان دانشجویان و دانش آموزان باید در اولویت آموزش و پرورش و دانشگاه ها باشد و باید در این زمینه به سمت عمل گرایی حرکت کرد.

وی افزود: هدف از پژوهش باید تعالی و ارتقای کشور باشد و این موضوع با فعال سازی پژوهش در مدارس و دانشگاه ها امکان پذیر است.

معاون مدیر کل و مدیر آموزش و پرورش مراغه نیز در این مراسم گفت: ریشه و اساس تحقیق و پژوهش تفکر است و تفکر ضامن توسعه هر کشوری است.

رضا آسیابی افزود: پژوهش در کنار آموزش یکی از اصلی ترین اهداف آموزش و پرورش است و باید پژوهش با روح و انگیزه دانش آموزان آمیخته شود.

وی گفت: تشکیل پژوهش سراها یکی از ظرفیت هایی است که در آموزش و پرورش وجود دارد و باید نهایت استفاده را از این مجموعه داشته باشیم.

وی ادامه داد: خوشبختانه کتاب های درسی رویکرد و محتوای تحقیقی و پژوهشی دارند و این می تواند در شناسایی استعداد ها و همچنین پرورش دانش آموزان پژوهش محور موثر واقع شود.

در این مراسم از دانش آموزان و معلمان برتر و مقام آور در حوزه تحقیق و پژوهش تجلیل شد.

بیش از ۵۱ هزار دانش آموز و سه هزار کادر فرهنگی در ۵۵۰ مدرسه دولتی و غیر دولتی مراغه در حال تحصیل و تدریس هستند.

انتهای پیام/

انتهای پیام/

 

تبلیغات