حمید شکری,عرضه قلیان,رحمت عطایی,

حمید شکری,عرضه قلیان,رحمت عطایی,

SafiNews Agency

چهارشنبه 10 مهر 1398 - 14:23 بازدید : 131 توسط:

عرضه قلیان در رستوران‌ها و کافه‌های سنتی مراغه ممنوع است

عرضه قلیان در رستوران‌ها و کافه‌های سنتی مراغه ممنوع است

به گزارش صافی، حمید شکری روز چهارشنبه در سومین جلسه کارگروه سلامت ایمنی و امنیت غذایی شهرستان در سالجاری اظهار داشت: موضوع اشتغال و دیگر تبعات اجتماعی در صورت پلمب قلیان سراها از اهمیت ویژه ای برخوردار است که در گام نخست با توجه به قانون صنفی با واحدهای بدون پروانه برخورد و از ۱۰۰ قلیان سرا فعال در شهرستان بیش از ۵۰ قلیان سرا بزودی پلمب می شود.
وی افزود: در این راستا برخورد جدی با مراکزی که به صورت غیرمجاز و بدون مجوز فعالیت داشته باشند، ادامه دارد.

شکری همچنین توجه ویژه به سرویس های بهداشتی جمعه بازار مراغه را ضروری عنوان کرد و افزود: باید موضوعات بهداشتی و همچنین نحوهه نگهداری و نظافت سرویس های بهداشتی جمعه بازار در اولویت قرار گیرد و دستگاه های متولی به این موارد توجه ویژه ای داشته باشند.

فرماندار مراغه به مشکل کلر باقیمانده در آب آشامیدنی در حاشیه شهر اشاره کرد و گفت: این مشکل در مناطق اطراف دانشکده پرستایی مامایی و ترمینال وجود دارد و باید تیم مشترکی از دستگاه های مربوطه از آب منطقه نمونه برداری کرده و مشکل کلر آب آشامیدنی را تنظیم کنند.

شکری به معاینات پزشکی متصدیان صنوف تولیدی و خدماتی در موقع اخذ یا تمدید پروانه کسب اشاره کرد و گفت: برای جلوگیری از حوادث ناشی از کار انجام معاینات پزشکی ضروری است و در این خصوص علوم پزشکی با کاهش هزینه ها و اتحادیه ها با تشویق صنوف تولیدی می توانند در این موضوع اقدامات موثری را انجام دهند.

وی گفت: در حال حاضر معاینات پزشکی در اتحادیه مواد غذایی به صورت کامل اجرا می شود و باید در دیگر صنوف تا ۲ ماه آینده نسبت به دریافت کارت بهداشت و انجام معاینات پزشکی اقدام کنند.

شکری در خصوص اطلاع رسانی برنامه شهر سالم و ایمن توسط تمامی دستگاه های اجرایی شهرستان تاکید کرد و گفت: اجرای مناسب، اطلاع رسانی دقیق، به موقع، سریع و جدی برنامه «شهر سالم و ایمن» در برندسازی جهانی مراغه و معرفی این شهرستان با توجه به قوانین و چهارچوب های سازمان‌های بین المللی می‌تواند موثر واقع شود.

وی افزود: این برنامه در برخی از شهرستان‌های کشور فقط در یک حوزه آن هم در شهر ایمن در حال اجراست که خوشبختانه در مراغه از ابتدای بهمن ماه سال گذشته هم با عنوان شهر سالم و هم شهر ایمن به صورت عملی اجرا می‌شود و از هفته گذشته رسما فعالیت خود را به صورت جدی شروع کرده است.

شکری اضافه کرد: پیگیری مصوبات جلسات کارگروه سلامت ایمنی و امنیت غذایی شهرستان باید در اولویت قرار گیرد و باید تمامی دستگاه های اجرایی عضو این کارگروه در اجرای مصوبات پای کار باشند.

معاون خدمات شهری شهرداری مراغه نیز در این جلسه گفت: ساماندهی جگرپزی های شهر مدتی است که در دستور کار شهرداری قرار دارد و در این خصوص اخطارهایی داده شده است.

رحمت عطایی افزود: در این راستا غرفه هایی در میدان امام حسین (ع) و اوقاف توسط شهرداری احداث می شود و شرایط و پتانسیل در دیگر مناطق برای احداث غرفه های دیگر بررسی خواهد شد.

انتهای پیام/

 

تبلیغات

 

مطالب پیشنهادی