قطعی اینترنت,اینترنت,سجاد بنایی,شرکت ارتباطات زیر ساخت,

قطعی اینترنت,اینترنت,سجاد بنایی,شرکت ارتباطات زیر ساخت,

SafiNews Agency

سه شنبه 13 اسفند 1398 - 22:33 بازدید : 134 توسط:

علت افت کیفیت اینترنت در روزهای اخیر

علت افت کیفیت اینترنت در روزهای اخیر

به گفته نایب رئیس شرکت ارتباطات زیرساخت، اپراتورها به‌دلیل افزایش۴۰ درصدی استفاده مصرف دیتا در یک هفته گذشته، برای ارائه سرویس آماده نبودند که این موضوع منجر به افت کیفیت شده بود و اکنون ظرفیت شبکه ارتباطی آنها افزایش یافته است.

به گزارش صافی، سجاد بنابی، نایب رئیس شرکت ارتباطات زیرساخت درباره مشکلات اینترنتی در روزهای اخیر اظهار کرد: در حال حاضر در لایه دسترسی بین شبکه ملی اطلاعات و شبکه بین‌الملل مشکل خاصی نداریم، مشکل ظرفیت در لایه دسترسی اپراتورهای موبایل و ارائه‌دهندگان خدمات FCP است که اینترنت و ترافیک داخل کشور بیشتری را به آنها تخصیص دادیم.

وی درباره علت آماده نبودن اپراتورهای اینترنتی برای افزایش مصرف اینترنت توسط کاربران، توضیح داد: در یک هفته گذشته مصرف دیتای کشور ۴۰ درصد افزایش داشته که شامل دیتای داخلی و دیتای بین‌الملل می‌شود که این مصرف در روزهای اخیر هم به اوج رسیده است؛ اما اپراتورها به‌دلیل افزایش استفاده تعداد کاربران برای ارائه سرویس هم در لایه‌ی شبکه هم در لایه‌ی فرکانس آماده نبودند.

بنابی با اشاره به تمهید زیرساخت برای افزایش کیفیت اینترنت، ابراز کرد: شرکت ارتباطات زیرساخت طی دو روز گذشته ظرفیت شبکه‌ ارتباطی اپراتورها را حدود ۳۰۰ گیگابیت برثانیه افزایش داد، همچنین با کمک سازمان تنظیم مقررات از اپراتورها خواستیم به این دلیل که مصرفشان افزایش یافته و کیفیتشان افت کرده، ظرفیت‌هایشان را نیز افزایش دهند.

همچنین در هفته‌های گذشته یکی از مواردی که منجر به افت کیفیت در خدمات اینترنتی شده بود، حملات سایبری به زیرساخت‌های کشور بود. نایب رئیس شرکت ارتباطات زیرساخت در پاسخ به اینکه آیا در روزهای گذشته حمله سایبری به زیرساخت‌های کشور صورت گرفته است، اعلام کرد که حمله خاصی نبوده است.

انتهای پیام/

انتهای پیام/

 

تبلیغات