بورس,بازار سرمایه,سهام عدالت,ارزش روز سهام عدالت,فروش سهام عدالت,آزادسازی سهام عدالت,

بورس,بازار سرمایه,سهام عدالت,ارزش روز سهام عدالت,فروش سهام عدالت,آزادسازی سهام عدالت,

SafiNews Agency

پنجشنبه 22 آبان 1399 - 14:26 شناسه خبر: 3641 بازدید : 110 توسط:

عملکرد هفتگی سهام عدالت

عملکرد هفتگی سهام عدالت

صافی نیوز / در پایان معاملات این هفته از بازار سهام ارزش سهام عدالت به ۱۱ میلیون و ۴۷ هزار تومان رسید و حدود ۶۵۰ هزار تومان نسبت به هفته قبل افت داشت.

به گزارش صافی به نقل از تجارت نیوز، ا شروع معاملات این هفته از بازار سهام ارزش سهام عدالت 11 میلیون و 700 هزار تومان بود و اما از روز شنبه روند نزولی سهام عدالت آغاز شد و تا روز سه‌شنبه ادامه داشت.

بیشترین ریزش ارزش سهام عدالت در روزهای شنبه و دوشنبه اتفاق افتاد و نتها روند صعودی سبد سهام عدالت در این هفته با رشد 9 هزار واحدی شاخص کل در روز چهارشنبه بود.

نمادهایی چون فولاد، فارس، شتران، فملی، وتجارت و وبصادر تاثیر زیادی بر ارزش سهام عدالت دارند و در این هفته این نمادها روندی نزولی داشتند و ارزش سهام عدالت نیز به تبع ریزش این نمادها نزولی شد.
سهام عدالت در چند ماه اخیر نیمی از ارزش خود را از دست داد و حالا به 11 میلیون و 47 هزار تومان رسیده است، همچنین فروش سهام عدالت بلوکی شده و این یعنی فقط بازارگردان‌ها قادر به خرید سهام عدالت هستند که فعلا به دلیل روند نزولی بازار سهام بازارگردان‌ها درگیر صف‌های فروش بازار سهام هستند و به همین دلیل فروش سهام عدالت به نوعی به تعویق افتاده است.

این تعویق سبب شده که در یک ماه اخیر دارندگان سهام عدالت هیچ پولی از فروش سهام خود دریافت نکنند. اما بسیاری از دارندگان سهام عدالت می‌گویند سهام آنها فروخته شده و پول را واریز نکرده‌اند.
پیش از این هم مشخص شده بود که بازارگردان و حقوقی‌ها با خرید سهام عدالت از مردم در حال نوسان‌گیری از بازار سهام‌اند. در این میان گویا همه از سهام عدالت سود برده‌اند جز دارندگان آن.
اما دیروز برخی از سهامداران که تعداد آنها بسیار اندک بود از واریز مبالغی از پول سهام عدالت خبر دادند.

کدام نمادها افزایش سرمایه داشتند

نمادهایی چون فارس، شپنا و شتران افزایش سرمایه داشتند که شتران و فارس افزایش سرمایه 100 درصدی و نماد شپنا افزایش سرمایه 49 درصدی داشتند و به همین دلیل بعد از افزایش سرمایه قیمت سهم‌های این نمادها نصف شد و قرار شد به دلیل نصف شدن قیمت سهم‌‌ها تعداد سهم‌ها در نمادها دوبرابر شود اما هنوز این موضوع در پرتفوی سهامداران اعمال نشده است.

ارزش سهام عدالت بدون اعمال افزایش سرمایه در این نمادها چیزی حدود 9 میلیون تومان خواهد بود.

انتهای پیام/


منبع: تجارت نیوز

 

تبلیغات اختصاصی

 

 

تبلیغات

 

تبلیغات اختصاصی