مراغه,صافی نیوز,کتابخانه عمومی,کتابخوان,پریسا اسدی,احمد دادرس فیاضی,

مراغه,صافی نیوز,کتابخانه عمومی,کتابخوان,پریسا اسدی,احمد دادرس فیاضی,

SafiNews Agency

دوشنبه 17 آذر 1399 - 17:19 شناسه خبر: 4167 بازدید : 1154 توسط:
فرماندار مراغه:

فرهنگ سازی برای کتابخوانی مهم تر از راه اندازی کتابخانه است

فرهنگ سازی برای کتابخوانی مهم تر از راه اندازی کتابخانه است

صافی نیوز / فرماندار مراغه: جامعه ما نیازمند کتابخوان است در این راستا تربیت کتابخوان و فرهنگ سازی در این موضوع مهم‌تر از کتابخانه و توزیع کتاب است.

به گزارش صافی، سیدعلی موسوی حسینی فرماندار مراغه در نشست انجمن کتابخانه های عمومی مراغه اظهار داشت: نیازمند فرهنگ سازی در زمینه ترغیب مردم به مطالعه کتاب هستیم و باید در این راستا تمامی دستگاه های متولی، سازمان های مردم نهاد و غیره برنامه داشته باشند و اقدامات عملی را در دستور کار خود قرار دهیم.

پریسا اسدی رئیس کتابهانه های عمومی مراغه در این نشست اظهار داشت: ایجاد کتابخانه سیار از جمله برنامه هایی است که در صورت همراهی اعضای انجمن می توان در شهرستان راه اندازی کرد.

وی افزود: در حال حاضر باتوجه به شیوع بیماری کرونا،  کتاب های مورد نیاز معلولان و نابینایان عضو کتابخانه از طریق آژانس و تحویل درب منزل بوده و در تلاشیم با ارایه راهکار عملی و حمایت های اعضای انجمن این طرح را برای دیگر اعضای کتابخانه اجرایی کنیم.

رئیس کتابخانه های عمومی مراغه ادامه داد: خوشبختانه شاهد اهدای قابل توجه کتاب از سوی خیران شهرستان هستیم از این جهت در تامین کتاب های مورد نیاز مدارس و کتابخانه های مشارکتی مشکلی نداریم.

وی افزود: آماده راه اندازی و تجهیز کتابخانه در ایستگاه راه آهن و بوستان های سطح شهر هستیم.

اسدی گفت: در این راستا دادگستری در صدور احکام برای زندانیان کتابخوان تخفیفاتی را در نظر گرفته است.

وی گفت: زندانیان با ارایه مستندات مانند خلاصه کتاب خوانده شده می توانند در مجازات خود تخفیف و یا از مرخصی استفاده کنند.

احمد دادرس فیاضی رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی در این نشست اظهار داشت: نمایشگاه سیار کتاب در گذشته نه چندان دور در مراغه دایر بود که با همکاری مجموعه مدیریت شهری می توان دوباره آن را راه اندازی کرد.

وی افزود: در نمایشگاه سیاری که سال ۹۲ راه اندازی شده بود بیش از ۱۰ هزار جلد کتاب با یک هزار و ۸۰۰ عنوان برای عرضه به فرهنگ دوستان و علاقه مندان به کتاب و کتابخوانی به نمایش گذاشته شده بود.

انتهای پیام/

 

تبلیغات اختصاصی

 

 

تبلیغات

 

تبلیغات اختصاصی