سهام عدالت,سازمان بورس,بازار سرمایه,بورس و اوراق بهادار,فروش سهام عدالت,آزادسازی سهام عدالت,

سهام عدالت,سازمان بورس,بازار سرمایه,بورس و اوراق بهادار,فروش سهام عدالت,آزادسازی سهام عدالت,

SafiNews Agency

یکشنبه 07 دي 1399 - 11:48 شناسه خبر: 4579 بازدید : 1199 توسط:

فروش ۵۰۰۰ میلیارد تومان سهام عدالت

فروش ۵۰۰۰ میلیارد تومان سهام عدالت

صافی نیوز / در حالی که بیش از یک ماه است که فروش سهام عدالت متوقف شده است شورای عالی بورس در آخرین تصمیمات خود روش‌هایی را برای فروش ۵۰۰۰ میلیارد تومان سفارش فروش سهام عدالت مصوب کرده است.

به گزارش صافی به نقل از ایسنا، فروش سهام عدالت که به دلیل افزایش حجم فروش باعث برهم خوردن تعادل بورس شده بود حدود یک ماه پیش متوقف شد و مشمولانی که روش مستقیم را برای سهام خود نمی‌توانستند اقدام به فروش سهام خود کنند در این راستا شورای عالی بورس روش‌هایی را برای این موضوع مصوب کرده‌اند.

بر این اساس صندوق‌های با درآمد ثابت که در حال حاضر می‌تواند تا ۲۰ درصد سبد سهام خودشان را به سهام اختصاص دهند باید تا ۵۰ درصد پرتفوی سهام صندوق را سهام عدالت بخرد.

از سوی دیگر صندوق‌های با درآمد ثابت درخواست داده‌اند تا یک صندوق سهامی تأسیس شود و منابع آن را نهادهای مالی بازار سرمایه مانند تأمین سرمایه‌ها، شرکت‌های سرمایه گذاری و هلدینگ‌ها تأمین کنند و سهم را بخرند.

بر این اساس به گفته مسئولان با این دو راهکار ایجاد شده ۵,۰۰۰ میلیارد تومان سفارش فروش سهام عدالت انجام می‌شود.

همچنین برای این‌که اطلاعات فروش سهام عدالت منتشر و افشا نشود ابتدا همه درخواست‌های فروش تجمیع می‌شود و سپس از طریق یک کارگزاری در خارج از ساعات معاملات سهام عدالت به فروش می‌رسد و در نهایت منابع مالی آن به سمت کارگزاری‌های فروشنده واریز و تخصیص داده می‌شود تا به حساب سهامدار واریز شود.

انتهای پیام/

 

تبلیغات اختصاصی

 

 

تبلیغات

 

تبلیغات اختصاصی