آذربایجان,جمهوری آذربایجان,قدردانی,رهبر انقلاب,جنگ قره باغ,

آذربایجان,جمهوری آذربایجان,قدردانی,رهبر انقلاب,جنگ قره باغ,

SafiNews Agency

سه شنبه 13 آبان 1399 - 16:30 شناسه خبر: 3422 بازدید : 10 توسط:

قدردانی جمهوری آذربایجان از بیانات رهبر انقلاب درباره قره باغ

قدردانی جمهوری آذربایجان از بیانات رهبر انقلاب درباره قره باغ

صافی نیوز / معاون وزیر خارجه جمهوری آذربایجان در تماس تلفنی با سفیر ایران، مراتب قدردانی دولت و ملت این کشور را از این بیانات امروز رهبر انقلاب اعلام و بر دوستی و برادری دو کشور همسایه تاکید کرد.

به گزارش صافی به نقل از فارس، در پی بیانات امروز رهبر انقلاب در خصوص بحران جاری در قره باغ، دقایقی پیش «خلف خلف اف» معاون وزیر امور خارجه جمهوری آذربایجان در تماس تلفنی با سید عباس موسوی سفیر جمهوری اسلامی در باکو، مراتب قدردانی دولت و ملت جمهوری آذربایجان را از این بیانات مهم و عادلانه اعلام و بر دوستی و برادری دو کشور همسایه تاکید کرد. 

وی سفر عباس عراقچی فرستاده ویژه ایران و ابتکار منطقه ای کشورمان برای حل بحران را مهم و همراه با حسن نیت خواند و از آن حمایت کرد. 

خلف اف همچنین بر اجرای سریع و فوری دستورات و توافقات رئیس جمهور آذربایجان در دیدار با عراقچی تاکید کرد.

رهبر انقلاب امروز (سه شنبه) در بیاناتی به جنگ اخیر بین ارمنستان و جمهوری آذربایجان اشاره کردند و با تأکید بر اینکه این موضوع حادثه‌ای تلخ و تهدید کننده امنیت منطقه است، گفتند: این درگیری نظامی باید هرچه زودتر تمام شود؛ البته همه سرزمین‌های جمهوری آذربایجان که به‌وسیله ارمنستان تصرف شده باید آزاد شود و به آذربایجان برگردد.

رهبر انقلاب لزوم حفظ امنیت ارامنه در این سرزمینها و رعایت مرزهای بین‌المللی از جانب دو طرف را نیز مورد تأکید قرار دادند و افزودند: تروریست‌هایی که براساس گزارش‌های قابل اطمینان وارد منطقه شده‌اند، نباید به هیچ‌وجه نزدیک مرز ایران شوند و اگر آنها نزدیک مرز شوند، قطعاً برخورد قاطع خواهد شد.

انتهای پیام/


منبع: فارس

 

تبلیغات