امیرعباس جعفری,زلزله در خوی,زلزله قطور,زلزله در سلماس,زلزله,قطور,پس لرزه,

امیرعباس جعفری,زلزله در خوی,زلزله قطور,زلزله در سلماس,زلزله,قطور,پس لرزه,

SafiNews Agency

دوشنبه 05 اسفند 1398 - 1:26 بازدید : 121 توسط:

قطور در اثر زلزله ۶۰ بار لرزید

قطور در اثر زلزله ۶۰ بار لرزید

صافی نیوز: مدیریت بحران آذربایجان غربی از وقوع بیش از ۶۰ زمین لرزه و پس لرزه در منطقه قطور خوی طی روز یکشنبه چهارم اسفندماه و تداوم پس لرزه ها خبر داد.

به گزارش صافی، مدیریت بحران آذربایجان غربی از وقوع بیش از ۶۰ زمین لرزه و پس لرزه در منطقه قطور خوی طی روز یکشنبه چهارم اسفندماه و تداوم پس لرزه ها خبر داد.

امیرعباس جعفری با بیان اینکه از ساعت ۹ و ۲۳ دقیقه امروز (یک شنبه) تاکنون بیش از ۶۰ زمین لرزه در منطقه قطور خوی بین ۲.۵ تا ۵.۹ ریشتر رخ داده است افزود: پس لرزه‌ها در این منطقه تداوم دارد.

وی با بیان اینکه با وجود وقوع دو زمین لرزه بزرگ ۵.۷ و ۵.۹ ریشتری در این منطقه خسارات جانی در منطقه نداشتیم ادامه داد: در ۴۳ روستای این منطقه خسارات بین ۱۰ تا ۱۰۰ درصدی در بخش واحدهای روستایی و نیز خسارات به ۵۰۰ رأس دام را شاهد هستیم.

جعفری از ایجاد سه کمپ استقرار زلزله زدگان در این کمپ‌ها خبر داد و عنوان کرد: تمامی تجهیزات و نیروهای امدادی از زمان وقوع زمین لرزه تاکنون در منطقه مستقر بوده و مشغول امداد رسانی هستیم.

وی در خصوص زمین لرزه ۵.۹ ریشتری در منطقه زرآباد خوی و قطعی برق و تلفن در این منطقه اضافه کرد: به علت وقوع زمین‌لرزه در یک منطقه کوهستانی، تمام خطوط ارتباطی و برق منطقه قطع شده و با سیستم‌های ماهواره‌ای با افراد و مسئولان حاضر در منطقه ارتباط برقرار کردیم.

مدیرکل مدیریت بحران آذربایجان غربی از اتصال برق در مناطق زلزله زده خبر داد گفت: مردم شهرهای شمالی از جمله خوی و سلماس به دلیل ترس از تداوم زلزله و پس لرزه‌ها در خیابان‌ها حضور داشتند که هم اکنون شهر به حالت عادی بازگشته است.

زلزله قطور خسارت گسترده در پی نداشت و تاکنون زخمی شدن بیش از ۷۵ نفر، تلف شدن بیش از ۵۰۰ رأس دام و وارد شدن خسارت کلی و جزئی به خانه‌های ۴۳ روستا در شهرستان‌های خوی و سلماس مشخص شده‌است.

انتهای پیام/

انتهای پیام/


منبع: مهر

 

تبلیغات