بورس,قوه قضائیه,سیدابراهیم رئیسی,بازار سرمایه ایران,بازار سرمایه,سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی,

بورس,قوه قضائیه,سیدابراهیم رئیسی,بازار سرمایه ایران,بازار سرمایه,سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی,

SafiNews Agency

چهارشنبه 07 آبان 1399 - 9:9 شناسه خبر: 3251 بازدید : 111 توسط:

قول و قرار مجلس و دستگاه قضا برای حمایت از فعالان حقیقى بورس

قول و قرار مجلس و دستگاه قضا برای حمایت از فعالان حقیقى بورس

صافی نیوز / نایب رییس مجلس که در توئیتی از گفتگو با آیت‌الله رئیسی برای برخورد با متخلفان در حوزه بورس خبر داد و در نطق پیش از دستور امروز مجلس نیز نسبت به وضعیت بازار بورس اعلام نگرانی کرد و گفت: مردم با اعتماد به سخنان دولتمردان سرمایه خود را در بورس آوردند امیدوارم ورود اخیر قوه قضاییه بعضی اختلالات را برطرف کند.

به گزارش صافی به نقل از ایسنا، نایب‌رئیس مجلس شورای اسلامی از نشست جمعى از نمایندگان با رئیس قوه قضائیه خبر داد و گفت: در حاشیه این دیدار درباره بورس صحبت و مقرر شد ضمن پیگیری مشکلات بازار سرمایه به‌کمک دادستان تهران با متخلفان برخورد شود.

سیدامیرحسین قاضی‌زاده‌هاشمی، نایب‌رئیس مجلس شورای اسلامی در صفحه شخصی خود در توئیتر نوشت:
«‏در حاشیه نشست جمعى از نمایندگان با رئیس محترم قوه قضائیه، با آیت‌الله رئیسى درباره بورس صحبت کردم و قرار شد در جهت اصلاح بازار سرمایه با هدف حمایت از فعالان حقیقى بورس اقدامات مشترکى را انجام دهیم؛ بنده و آقاى القاصی‌مهر موضوع را دنبال مى‌کنیم و با متخلفان نیز برخورد مى‌شود.»

وی که در غیاب قالیباف اداره جلسه علنی صبح امروز (چهارشنبه) مجلس شورای اسلامی را بر عهده داشت، در نطق پیش از دستور خود نیز نسبت به وضعیت بازار بورس اعلام نگرانی کرد و در تذکری به مسئولان گفت: مردم با اعتماد به سخنان دولتمردان سرمایه خود را به بورس آوردند. امروز دچار ضرر و زیان شده‌اند لازم است که مسئولان سروسامانی به این وضعیت بدهند و با خاطیان برخورد کنند. از ورود قوه قضاییه و دستور ایشان برای ورود آقای القاصی تشکر می‌کنم و امیدوارم این ورود بعضی اختلالات بازار بورس را رفع کند.

قاضی‌زاده هاشمی در مورد اقدامات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی گفت: کارهای خوبی از ابتدای مجلس آغاز شد، اصلاح خود مجلس شورای اسلامی، نظام سیاسی کشور و به ویژه انجام اقداماتی در مورد معیشت و اقتصاد مردم از مهم‌ترین آنهاست. نمایندگان در کمیسیون‌های مربوطه، هیات رییسه، مرکز پژوهش‌ها و مخصوصا ریاست مجلس تمام توان خود را برای این امر گذاشته‌اند. شرایط موجود ایران در شأن این ملت نیست. خوشحالیم که در اخبار شنیدیم که دولت از نظرات و مصوبات سایر قوا استقبال می‌کند امیدواریم این مهم در عمل محقق شود. وقتی از استقبال سخن می‌گوییم معنایش همراهی است یعنی کارشناسان مورد اعتماد دولت در جلسات شرکت کنند و مشفقانه نظر دهند و وقتی چیزی تصویب شد آن را با تمام قوا اجرایی کنند.

نایب رییس مجلس در مورد طرح تامین کالاهای اساسی که در دستور کار امروز مجلس شورای اسلامی قرار دارد، اظهار کرد: امروز طرحی را در دستور داریم که کمیسیون برنامه و بودجه زحمت آن را کشیده است.

وی در ابتدای نطق میان دستور خود نیز اظهار کرد: وحدت اسلامی آغاز رشد و تعالی مکتبی جهان است، مکتبی بر پایه توحید. عصبانیت و هتاکی که امروز در جهان به ظاهر متمدن نسبت به پیامبر اعظم به خصوص در افراد دون پایه‌ای مثل مکرون می‌بینیم نشأت گرفته از همین بیداری و وحدت است. اگر امروز امت اسلامی ید واحد باشد قدرتی عظیم ایجاد خواهد شد که هیچ جهان‌خواری یاری مقابله نخواهد داشت.

نایب رییس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: ما موظف هستیم در سرزمین خود نمونه عملی این وحدت باشیم و جامعه‌ای بر پایه وحدت و محبت بسازیم و نه بر پایه خشم و تفرقه. وحدت در بین اقوام، قومیت‌ها، مذاهب و وحدت بین کارگزاران نظام حول محور امامت و ولایت که همان نور پیامبر (ص) است و خدمت بی‌منت به مردم. ما به عنوان نمایندگان مردم با تمام وجود آرزو می‌کنیم جامعه‌ای توحیدی، پر از محبت محمدی بسازیم، لذا به صورت شبانه روزی و با اخلاص دست تمام برادران خود را در سایر قوا می‌فشاریم.

انتهای پیام/


منبع: ایسنا

 

تبلیغات