سیدابراهیم رئیسی,قوه قضائیه,کردستان,سقز,فرار از زندان,زندان سقز,

سیدابراهیم رئیسی,قوه قضائیه,کردستان,سقز,فرار از زندان,زندان سقز,

SafiNews Agency

یکشنبه 10 فروردين 1399 - 22:1 بازدید : 1129 توسط:

لزوم برخورد قانونی با هرگونه قصور در فرار زندانیان سقز

لزوم برخورد قانونی با هرگونه قصور در فرار زندانیان سقز

صافی نیوز / رییس قوه قضاییه گفت: لازم است پیگیری‌های همە جانبە‌ای در خصوص چگونگی فرار زندانیان سقز صورت بگیرد و با هر نوع قصور از جانب هر کسی برخورد قانونی شود.

به گزارش صافی به نقل از ایرنا، آیت‌اللە سید ابراهیم رییسی شامگاه یکشنبه در گفت و گوی تلفنی با استاندار کردستان اظهار داشت: به وضعیت زندان‌های این استان توجه بیشتری شود.

وی اضافه کرد: از مجموعه دستگاه ها و نهادهای مرتبط می‌خواهم در کمترین زمان نسبت به بازگرداندن زندانیان فراری از زندان سقز اقدام کنند.

آیت‌الله رییسی با اشاره به شیوع ویروس کرونا در کشور و مشکلاتی که ایجاد کرده است، افزود: دستگاە قضا آمادە هر نوع همکاری برای کنترل بیماری کرونا تا بازگشت بە شرایط عادی است.

وی در این تماس تلفنی در جریان آخرین اقدامات انجام شدە در خصوص وضعیت شیوع بیماری کرونا در استان و همچنین تدابیر اتخاذ شده برای دستگیری زندانیان فراری از زندان سقز قرار گرفت.

استاندار کردستان هم در این تماس تلفنی ضمن قدردانی از مجموعە دستگاە قضا در استان در همکاری با مجموعە درمانی و ستاد مقابله با کرونا برای کنترل شیوع این بیماری، گزارشی از آخرین اقدامات و همچنین تعداد مبتلایان و فوتی های این بیماری در کردستان ارایه کرد.

بهمن مرادنیا تاکید کرد: در استان همکاری بسیار مناسبی برای کنترل این بیماری وجود دارد و تلاش می‌کنیم از هر امکانی برای بهبود شرایط استفادە کنیم.

عصر جمعه هشتم فروردین، ۷۴ زندانی از زندان سقز با ضرب و شتم نگهبانان متواری شدند که همان شب پنج نفرشان دستگیر و یک نفر نیز خود را تسلیم ماموران کرد، تا ظهر شنبه نیز چهار زندانی دیگر دستگیر و یک نفر هم خود تسلیم ماموران کرد و در شبانه روز گذشته نیز ۹ زندانی دیگر خود را معرفی کردند ولی کماکان ۵۴ نفر از زندانیان متواری هستند.

رییس سازمان قضایی نیروهای مسلح استان کردستان هم از بازداشت چهار نفر در ارتباط با حادثه فرار تعدادی از زندانیان از زندان سقز خبر داده است.

انتهای پیام/

 

تبلیغات