حسین میرزایی,وام با اعتبار یارانه,کرونا,

حسین میرزایی,وام با اعتبار یارانه,کرونا,

SafiNews Agency

پنجشنبه 04 ارديبهشت 1399 - 20:49 بازدید : 174 توسط:

لطفا بیشتر از یک بار به 6369 اس ام اس ندهید

لطفا بیشتر از یک بار به 6369 اس ام اس ندهید

صافی نیوز/ سخنگوی تسهیلات حمایتی کرونا با اشاره به اینکه آن دسته از افرادی که تا ۳۱فروردین ماه پیامک ارسال کرده اند دیگر نیازی به ارسال پیامک نیست گفت:پالایش وزارت رفاه پیرامون این بوده است که اسم درلیست یارانه بگیران باشد و سیم کارت به اسم سرپرست خانوار باشد.

به گزارش صافی ، حسین میرزایی،سخنگوی تسهیلات حمایتی کرونا، درباره وام های یک میلیون تومانی حمایتی کرونا گفت: ۱۷میلیون و ۱۵۱هزار نفر از کسانی که پیامک با سرشماره v.refahدریافت کرده اند و با سرشماره ۶۳۶۹ پیامک داده اند و پالایش کرده ایم و به بانک مرکزی ارسال کردیم. پالایش وزارت رفاه به این صورت بوده است که سیم کارت به اسم سرپرست خانوار بوده و جز لیست یارانه بگیران بوده اند.

وی ادامه داد:افرادی که تا ۷اردیبهشت ماه پیامک را ارسال کنند،تا ۵شنبه هفته بعد یعنی ۱۰اردیبهشت وام یک میلیون تومانی را دریافت می کنند. آن دسته از افرادی که یک بار پیامک ارسال کرده اند مجدداً‌پیامک ارسال نکنند. روال واریز از صبح امروز آغاز شده است.

سخنگوی تسهیلات حمایتی کرونا افزود: آن دسته از افرادی که قبلاً یعنی تا ۳۱ فروردین پیامک را درست ارسال کرده اند دیگر نیازی به ارسال پیامک نیست. اگر سیم کارت به اسم سرپرست خانوار است و در لیست یارانه بگیران هستند و پیامک را به درستی ارسال کرده اند دیگر نیازی به ارسال پیامک نیست.

یک مقام مسئول در بانک مرکزی گفت: از صبح امروز وام یک میلیونی به حساب ۱۶ میلیون سرپرست خانوار واریز شده و مابقی تا ساعت ۱۷ واریز می شود.

پرداخت وام یک‌میلیونی به خانوارهای یارانه‌بگیر یکی از برنامه‌های حمایتی دولت در شرایط شیوع ویروس کرونا در کشور است که متقاضیان دریافت این وام باید درخواست خود را پیامکی به وزارت رفاه اعلام کنند.

وزارت رفاه از ساعت ۲۲ روز چهارشنبه ۲۷ فروردین پیامکی با مضمون «سرپرست محترم خانوار؛ در صورتی که متقاضی استفاده از بسته حمایتی دوران کرونا بر اساس شرایط اعلامی دولت هستید، لطفاً تنها از خط تلفن همراه اصلی خود که مالک آن هستید، فقط کد ملی خود را به سرشماره ۶۳۶۹ ارسال فرمایید.» به شماره همراه سرپرستان خانوار ارسال کرده است.

پس از ارسال پیامک‌ها، سرپرستان خانوار تا روز یکشنبه ۷ اردیبهشت فرصت دارند فقط کد ملی خود را با شماره تلفن همراه اصلی خود به وزارت رفاه (۶۳۶۹) پیامک کنند. سرپرستان بعد از ارسال کد ملی به سرشماره ۶۳۶۹ پیامکی را با عنوان عملیات با موفقیت انجام شد دریافت می‌کنند.

سخنگوی تسهیلات حمایتی کرونا گفته است: طبق برنامه‌ریزی ۲۵ میلیون سرپرست خانوار یارانه نقدی دریافت می‌کنند که ۸۸ میلیون پیامک به این تعداد ارسال می‌شود یعنی به‌تعداد سیم‌کارت‌های سرپرستان‌ پیامک ارسال می‌شود. برخی از سرپرستان چند سیم‌کارت دارند که برای تمام سیم‌کارت‌ها ارسال شده است. کل افرادی که سیم‌کارت ندارند ۲.۵ میلیون سرپرست هستند.

انتهای پیام/


منبع: خبر آنلاین

 

تبلیغات