سپاه پاسداران,درگیری آذربایجان و ارمنستان,خداآفرین,مرز ایران و ارمنستان,مرز ایران و آذبایجان,درگیری مرزی,

سپاه پاسداران,درگیری آذربایجان و ارمنستان,خداآفرین,مرز ایران و ارمنستان,مرز ایران و آذبایجان,درگیری مرزی,

SafiNews Agency

یکشنبه 04 آبان 1399 - 10:48 شناسه خبر: 3221 بازدید : 113 توسط:

ماموریت ویژه سپاه برای دفاع از تمامیت ارضی و مردم خداآفرین

ماموریت ویژه سپاه برای دفاع از تمامیت ارضی و مردم خداآفرین

صافی نیوز / تیپ مکانیزه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به منظور دفاع از تمامیت ارضی کشور و دفاع از مردم مناطق خداآفرین در این منطقه مستقر شد.

به گزارش صافی به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، تیپ مکانیزه امام زمان (عج) نیروی زمینی سپاه پاسداران در مرز‌های شمال غربی کشور مستقر شد. بر اساس اطلاعات ارائه شده، تانک‌ها و تجهیزات نظامی برای محافظت از مردم و برقراری امنیت در نوار مرزی شمال غرب کشور در مناطق خدا آفرین و جلفا مستقر شدند.

یک عضوسپاه پاسداران گفت: برابر دستور سلسه مراتب فرماندهی تیپ مکانیزه امام زمان (عج) نیروی زمینی سپاه پاسداران ماموریت یافت برای دفاع از تمامیت ارضی کشورمان و دفاع از مناطق مردم ولایتمدار خداآفرین در این منطقه مستقر باشد.

بامداد یکشنبه ششم مهرماه امسال درگیری میان نظامیان ارمنستان و جمهوری آذربایجان در مرز‌های مشترک دو کشور از سر گرفته شد.

وزارت دفاع جمهوری آذربایجان با صدور بیانیه‌ای نیرو‌های ارمنستان را آغاز کننده عملیات و نخست وزیر ارمنستان نیز جمهوری آذربایجان را آغاز کننده حمله دانست. دو کشور حدود سه دهه است که برسر مالکیت منطقه قره‌باغ اختلاف دارند.
 
در سال ۱۹۹۴میلادی، به دنبال درگیری‌های ۴ ساله نظامی دو کشور، برخی دولت‌های اروپایی و منطقه برای پایان دادن به منازعات ارضی میان باکو و ایروان وارد عمل شدند و سرانجام با میانجیگری گروه مینسک سازمان امنیت و همکاری اروپا، آتش‌بس میان طرفین مناقشه برقرار شد، اما تلاش‌های بین‌المللی برای حل مسالمت‌آمیز این مناقشه تا به امروز نتیجه‌ای نداشته است.

انتهای پیام/


منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

 

تبلیغات