سیما سادات لاری,کرونا,سخنگوی وزارت بهداشت,سخنگو,وزارت بهداشت,

سیما سادات لاری,کرونا,سخنگوی وزارت بهداشت,سخنگو,وزارت بهداشت,

SafiNews Agency

جمعه 09 آبان 1399 - 14:12 شناسه خبر: 3307 بازدید : 145 توسط:

مبتلایان کرونا در ایران از ۶۰۰ هزار نفر عبور کرد

مبتلایان کرونا در ایران از ۶۰۰ هزار نفر عبور کرد

صافی نیوز / سخنگوی وزارت بهداشت گفت در مورد آخرین آمار کرونا در کشور گفت: طی 24 ساعت گذشته ، بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۸ هزار و ۱۱ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شدند که با احتساب آمار اکروز تعداد مبتلایان به کرونا از مرز ۶۰۰ هزار نفر عبور کرد.

به گزارش صافی به نقل از فارس، سیما سادات لاری سخنگوی وزارت بهداشت در این رابطه گفت، از دیروز تا امروز ۹ آبان ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۸ هزار و ۱۱ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شدند که دو هزار و ۷۵۴ نفر از آنها بستری هستند. مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۶۰۴ هزار و ۹۵۲ نفر رسید.

وی افزود: متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۳۶۵ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۳۴ هزار و ۴۷۸ نفر رسید. خوشبختانه تا کنون ۴۷۷ هزار و ۳ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستانها ترخیص شده اند.

لاری گفت: ۵۱۲۸ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند.تا کنون چهار میلیون و ۸۹۲ هزار و ۷۰۴ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.

سخنگوی وزارت بهداشت گفت: استانهای تهران، اصفهان، قم، آذربایجان شرقی، خراسان جنوبی، سمنان، قزوین، لرستان، اردبیل، خوزستان، کرمانشاه، کهگیلویه و بویراحمد، گیلان، بوشهر، زنجان، ایلام، خراسان رضوی، مازندران، چهارمحال و بختیاری، البرز، آذربایجان غربی، مرکزی، کرمان، خراسان شمالی، همدان، یزد و کردستان در وضعیت قرمز قرار دارند.استانهای هرمزگان، فارس، گلستان و سیستان و بلوچستان نیز در وضعیت نارنجی و زرد قرار دارند.

انتهای پیام/


منبع: فارس

 

تبلیغات