شهریار حیدری,کره جنوبی,کمیسیون امنیت,مجلس شورای اسلامی,

شهریار حیدری,کره جنوبی,کمیسیون امنیت,مجلس شورای اسلامی,

SafiNews Agency

پنجشنبه 29 آبان 1399 - 11:34 شناسه خبر: 3803 بازدید : 153 توسط:

مجلس پیگیر پرونده پول های بلوکه شده در کره جنوبی شد

مجلس پیگیر پرونده پول های بلوکه شده در کره جنوبی شد

صافی نیوز / نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس، گفت: کره جنوبی بدون هیچ دلیل منطقی و بر خلاف قواعد بین المللی دارایی های ایران را مسدود کرده است.

به گزارش صافی به نقل از تسنیم، شهریار حیدری نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، با اشاره به بلوکه شدن پول های ایران در کره جنوبی، گفت: در حدود 8 میلیارد دلار از دارایی های کشورمان بدون هیچ دلیل منطقی و بر خلاف قواعد بین المللی در کره جنوبی مسدود شده است.

وی در همین راستا ، افزود: کره جنوبی تحت نفوذ و سلطه آمریکا قرار دارد و این اقدام خلاف قاعده بین المللی را تحت فشار آمریکا انجام داده است.

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس با بیان اینکه بخش دیگری از پول های ایران نیز در چند کشور دیگر بلوکه شده است، ادامه داد:ما در کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی از مسئولان وزارت امور خارجه و بانک مرکزی دعوت کردیم تا توضیح دهند که برای آزاد کردن و بازگرداندن این پول ها چه اقداماتی انجام داده اند که آنها عنوان کردند هیچ دلیل قانونی برای مسدود شدن دارایی های ایران وجود ندارد و در نهایت اظهار کردند که در این زمینه فعال هستند.

حیدری با تاکید بر اینکه کره جنوبی با این اقدام در واقع حق یک کشور و ملت را تضییع کرده است، اظهار داشت: مجلس به عنوان مدافع حقوق ملت پیگیر این سرمایه  ها و بازگرداندن آن به کشور است.

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس با تاکید بر اینکه این کمیسیون پرونده پول‌های بلوکه شده ایران در کره جنوبی است ، گفت: نمایندگان در تلاش هستند از بعد نظارتی قوه مقننه به این موضوع بپردازند تا از ضایع شدن حقوق مردم کشورمان جلوگیری شود.

انتهای پیام/


منبع: تسنیم

 

تبلیغات