صافی نیوز,مراغه,اصغر تنومند,نادر نجد,دادستان مراغه,سیدعلی موسوی حسینی,ستاد مقابله با کرونای مراغه,کرونا در مراغه,کرونا,

صافی نیوز,مراغه,اصغر تنومند,نادر نجد,دادستان مراغه,سیدعلی موسوی حسینی,ستاد مقابله با کرونای مراغه,کرونا در مراغه,کرونا,

SafiNews Agency

دوشنبه 12 آبان 1399 - 15:38 شناسه خبر: 3407 بازدید : 19 توسط:

محدودیت های کرونایی در مراغه اعلام شد

محدودیت های کرونایی در مراغه اعلام شد

صافی نیوز / در جلسه ستاد مقابله با کرونای شهرستان مراغه محدودیت های اعمالی برای روزهای آتی اعلام شد.

به گزارش صافی، سیدعلی موسوی حسینی فرماندار مراغه در جلسه ستاد مقابله با کرونای این شهرستان اظهار داشت: جمعه بازارهای روستای شیخ جان و روستای آغکند ثمرق و همچنین بازارهای روزانه تا اطلاع ثانوی تعطیل می باشند.

وی افزود:  اصناف گروه های سه و چهار در شهرستان تا اطلاع بعدی تعطیل است و مشکلی در مورد این گروه ها نداریم و در مورد اصناف گروه ۲ محدودیت ها و نظارت های بیشتری اعمال می شود.

فرماندار مراغه افزود: آرایشگاه های زنانه نیز مشمول تعطیلی بوده و آرایشگاه های مردانه با نظارت از سوی نهادهای متولی و رعایت کامل دستورالعمل های بهداشتی می توانند به فعالیت خود ادامه دهند.

موسوی حسینی در ادمه گفت: تمامی غذاخوری ها و رستوران ها نیز به صورت بیرون بر حق فعالیت دارند و اجازه پذیرایی از مشتریان را در داخل واحد صنفی ندارند.

فرماندار مراغه با اشاره به عدم رعایت دستورالعمل های بهداشتی از سوی برخی اصناف اظهار داشت: نمایشگاه های خودرو به علت عدم رعایت دستورالعمل های ستاد در طول یک هفته گذشته، تا اطلاع بعدی تعطیل و حق فعالیت ندارند.

موسوی حسینی با اشاره بر لزوم فرهنگ سازی برای رعایت دستورالعمل های بهداشتی عنوان کرد: نیازمند فرهنگ سازی در این خصوص از سوی سازمان های مردم نهاد، رسانه ها و فعالان فضای مجازی هستیم.

وی افزود: دستگاه ها و ادارات موظف به نظارت بر واحدهای زیرمجموعه خود هستند و باید گزارشات و بازدیدهای خود را روزانه در اختیار فرمانداری و کمیته نظارت قرار دهند.

موسوی حسینی به وضعیت نگران کننده شیوع بیماری کرونا در روستاهای شهرستان اشاره کرد و گفت: بخشداری ها با انجام هماهنگی های لازم ، اقدام به توزیع ماسک در روستاها کنند و فرهنگ سازی در خصوص اجرای دقیق پروتکل های بهداشتی را در دستور کار خود قرار دهند.

نادر نجد دادستان عمومی و انقلاب مراغه در این جلسه گفت: کرونا مستقیم با جان مردم سرکار دارد و از این رو در اجرای دستورالعمل های ستاد کرونا با هیچ کس تعارف نداریم.

وی افزود: متاسفانه همچنان برخی از مراکزی که جز گروه های سه و چهار هستند به صورت مخفیانه فعالیت می کنند که در صورت مشاهده ادامه فعالیت، با آنها برخورد خواهد شد.

نجد همچنین گفت: سازمان های مردم نهاد در خصوص موضوع کرونا باید فعال تر باشند و در زمینه آگاهی دهی و فرهنگ سازی نسبت به کرونا با برنامه های مختلف ورود کنند.

دادستان عمومی و انقلاب مراغه افزود: همچنین کمیته اطلاع رسانی ستاد کرونا باید فعال تر باشد.

اصغر تنومند رئیس دانشکده علوم پزشکی مراغه در این جلسه اظهار داشت: در ۲ هفته گذشته متاسفانه همچنان ورودی بیمارستان ها رو به افزایش است و به مرز نگران کننده رسیده اند.

وی افزود: در حال حاضر موارد ابتلا به کرونا به صورت خانوادگی بوده و طبق گزارشات موجود برگزاری مراسمات و میهمانی ها خانوادگی از اصلی ترین دلایل ابتلا به این بیماری است.

انتهای پیام/

 

تبلیغات