مراغه,آمار مبتلایان به کرونا در مراغه,کرونا در مراغه,حمید شکری,اصغر تنومند,

مراغه,آمار مبتلایان به کرونا در مراغه,کرونا در مراغه,حمید شکری,اصغر تنومند,

SafiNews Agency

شنبه 24 خرداد 1399 - 11:35 شناسه خبر: 2913 بازدید : 117 توسط:

مراغه همچنان در وضعیت هشدار قرار دارد

مراغه همچنان در وضعیت هشدار قرار دارد

صافی نیوز / فرماندار مراغه در نشست ستاد مقابله با کرونای این شهرستان عدم رعایت پروتکل های بهداشتی را عامل قرار گرفتن شهرستان در وضعیت قرمز عنوان کرد.

به گزارش صافی، حمید شکری فرماندار مراغه در نشست شهرستانی ستاد مقابله با کرونا با اعلام این خبر ابراز داشت: دستگاههای متولی در شهرستان باید کنترل ها را تشدید کرده و برگزاری مراسمات با نصف ظرفیت موجود در سالن ها برگزار شود.

فرماندار مراغه دفاتر پیشخوان دولت را یکی از مکانهای پرتردد عنوان کرد و افزود: دستورالعمل های سخت گیرانه ای برای فعالیت دفاتر پیشخوان دولت در نظر گرفته شده که در صورت عدم رعایت برخورد خواهد شد.

وی افزود: مطب ها و مراکز درمانی یکی دیگر از مکانهای پر خطر می باشد که دانشکده علوم پزشکی نسبت به رعایت پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی نظارت کافی را داشته باشد.

شکری همچنین اظهار داشت: اتوبوس ها و خودروهای عمومی از دیگر مکانهای پرخطر است که شهرداری نسبت به ضدعفونی مستمر اقدام کند.

فرماندار مراغه برگزاری مراسمات مذهبی، مجالس ترحیم و چاپ آگهی را در شهرستان تا اطلاع ثانوی ممنوع اعلام کرد.

معاون استاندار آذربایجان شرقی همکاری همه دستگاههای متولی با اصحاب رسانه را خوستار شد و گفت: اطلاع رسانی موارد مربوط به کرونا بسیار ضروری است و اعضای ستاد دستورالعمل ها و موارد مرتبط را با همکاری اصحاب رسانه شهرستان به عموم مردم اطلاع رسانی کنند.

اصغر تنومند رئیس دانشکده علوم پزشکی مراغه در این نشست با اشاره به آمار مبتلایان به کرونا اظهار داشت: بیماران بستری شده از شهرستانهای همجوار در آمارهای این شهرستان درج نمی شود و آمار اعلامی مختص شهرستان مراغه است.

تنومند عدم رعایت پروتکل ها، مشکلات مربوط به قرنطینه، تقسیم کار برای اجرای پروتکل های بهداشتی و اطلاع رسانی را از جمله موارد مهم عنوان کرده و خواستار توجه ستاد کرونای شهرستان شد.

رئیس دانشکده علوم پزشکی افزود: از ابتدای شیوع بیماری کرونا در مراغه نزدیک به چهار هزار نفر بستری و ۷۰ الی ۸۰ درصد بستری شدگان بهبود و ترخیص شدند.

وی ادامه داد: تاکنون موارد مثبت بستری شده ۳۵۴ نفر بوده که از تعداد موارد مثبت ۳۸ نفر فوت کرده اند.

تنومند رعایت فاصله گذاری اجتماعی و رعایت پروتکل های بهداشتی در کاهش آمار مبتلایان به کرونا را تاثیرگذار عنوان کرد.

انتهای پیام/

 

تبلیغات