نادر نجد,مراغه,مرخصی به زندانیان,حمید شکری,محمدرضا احمدی,شهردای مراغه,ضدعفونی معابر,کرونا در مراغه,ویروس کرونا,کرونا ویروس,

نادر نجد,مراغه,مرخصی به زندانیان,حمید شکری,محمدرضا احمدی,شهردای مراغه,ضدعفونی معابر,کرونا در مراغه,ویروس کرونا,کرونا ویروس,

SafiNews Agency

پنجشنبه 15 اسفند 1398 - 22:43 بازدید : 117 توسط:
فرماندار مراعه تاکید کرد؛

مردم از حضور در مراکز عمومی و تجمعات پرهیز کنند

مردم از حضور در مراکز عمومی و تجمعات پرهیز کنند

صافی نیوز / معاون استاندار و فرماندار ویژه مراغه با تاکید بر بسیج همگانی برای مقابله با کروناویروس گفت: مردم از برگزاری مراسمات و حضور در معابر و مکان های پر رفت و آمد و تجمعات پرهیز کنند.

به گزارش صافی، حمید شکری روز پنج‌شنبه در جلسه هماهنگی، همکاری بین بخشی ادارات، ارگان ها و سازمان های ذیربط در راستای پیشگیری و کنترل کرونا ویروس اظهار داشت: از ابتدای شیوع

بیماری کرونا ویروس در مراغه، تمامی اماکن شلوغ و پررفت و آمد در شهرستان همانند قلیان سراها تعطیل و برگزاری مراسمات و جلسات در ادارات مراغه لغو شده است.

وی افزود: در حال حاضر در مرحله کنترل در شهرستان هستیم و کادر بهداشت و درمان در تلاش شبانه روزی بوده که این موضوع قابل تقدیر است.

وی به برنامه ریزی های کلان اشاره کرد و گفت: با بسیج تمامی امکانات کنترل تمامی ورودی های شهرستان از جمله کنترل مسافران ورودی از طریق راه آهن، پایانه‌ها، فرودگاه و دیگر ورودی‌هایشهرستان ضروری و لازم است.

شکری گفت: در مراغه در وضعیت بحرانی قرار نداریم اما باید جدی بگیریم و مردم و مسوولان با تمام آمادگی این مرحله را پشت سر بگذاریم.

وی گفت: اگر مردم و تمامی مسوولان در حوزه بهداشت و پیشگیری از کرونا ویروس موفق عمل نکرده و همکاری نکنند در حوزه درمان نمی توانیم جوابگو باشیم.

فرماندار مراغه با تاکید بر برنامه ریزی دقیق برای ضدعفونی محیط های کسب و کار اظهار داشت: ضدعفونی مکان های عمومی و دستگاه های خود پرداز از سوی شهرداری و در روستاها از سوی دهیاری ها انجام می شود.

شکری به نانوایی ها و اصنافی که به صورت مستقیم با مردم سرو کار دارند اشاره کرد و گفت: تشدید نظارت بر نانوایی ها و برنامه ریزی برای آموزش آن ها در این برهه حساس نیاز است.

وی، وجود کارخانه الکل سازی در مراغه را پتانسیلی برای شهرستان عنوان  کرد و افزود: در حال حاضر با تمهیدات انجام گرفته الکل و مواد ضدعفونی کننده در مراکز درمانی و داروخانه های سطح شهرستان موجود است و مشکلی در این خصوص نداریم.

وی گفت: موضوع مهم در این ارتباط، کنترل و نظارت بر نحوه توزیع اقلام است و تمامی نهاد ها موظف به همکاری و داروخانه ها موظف به عرضه اقلام هستند.

وی گفت: خوشبختانه تاکنون در شهرستان عملکرد ها مثبت بوده اما کافی نیست و باید ضریب امنیت را بالا ببریم و این با همکاری مردم امکان پذیر است.

مرخصی به زندانیان در راستای پیشگیری از کرونا

دادستان عمومی و انقلاب مراغه گفت: برای تعداد بیشتری از زندانیان به خاطر پیشگیری از کرونا ویروس مرخصی داده شده و تمامی ملاقات ها لغو شده است.

نادر نجد گفت: متاسفانه در روستاها عدم رعایت بهداشت گزارش شده و این خطرناک است و باید در این خصوص ورود کرده و تذکرات جدی داده شود.

وی گفت: از همان ابتدای شیوع کرونا در شهرستان تمامی قلیان سراها تعطیل شدند که تعطیلی آن ها موقت نیست و دائمی خواهد بود.

نجد افزود: مردم از حضور در ادارات برای کارهای غیرضروری خودداری کنند و با ماندن در منازل به پیشگیری از این بیماری کمک کنند.

وی به شیوع بیماری کرونا ویروس و کاهش کمتر از ۵ درصد مراجعات به دادگستری شهرستان اشاره کرد و گفت: متاسفانه مردم همچنان برای بسیاری از کارهای غیرضروری به این مجموعه مراجعه می کنند و شاهد تجمع می شویم که درخواست رعایت از سوی مردم داریم.

۳۳ بیمار مشکوک به کرونا در مراغه بهبود یافته و مرخص شده اند

رییس دانشکده علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی مراغه نیز در این جلسه گفت: از ابتدای اسفند تا به امروز ۶۳ مورد بستری مشکوک به کرونا در مراغه داشتیم که از این تعداد ۳۳ بیمار با بهبودی کامل ترخیص شدند.

اصغر تنومند اضافه کرد: تا کنون هشت نفر آمار فوتی در شهرستان ثبت شده که از این تعداد فقط نتیجه آزمایش کرونای یک نفر مثبت بوده و بقیه منفی است.

وی گفت: فرد فوت کرده خانم ۸۸ ساله ای است که بیماری زمینه ای قلبی داشته است.

وی افزود: ۴۵ نمونه برای آزمایش ارسال شده بود که از این تعداد ۲۸ نمونه جواب منفی، ۶ نمونه با جواب مثبت کرونا و جواب ۱۱ نمونه هنوز نرسیده است.

تنومند گفت: از ۶ مورد مثبت در شهرستان در حال حاضر ۲ نفر آقا به ترتیب ۳۲ ساله و ۷۱ ساله با وضعیت رو به بهبود ترخیص و تحت مراقبت هستند.

وی گفت: همچنین بیمار ۶۱ ساله خانم با بهبود وضعیت ترخیص شده و در منزل تحت مراقبت هستند و در حال حاضر ۲ مورد مثبت در بیمارستان تحت مراقبت بوده و بستری هستند.

وی گفت: همچنین در حال حاضر ۱۷ نفر با موارد مشکوک در بیمارستان امیرالمومنین بستری هستند.

تنومند گفت: اقدامات شناسایی و معاینات بالینی اعضا خانواده افرادی که نتیجه آزمایش آنها مثبت بوده از سوی معاونت بهداشت شهرستان در حال پیگیری است.

۷ اکیپ شهرداری به صورت شبانه روزی مراغه را ضدعفونی می کنند

شهردار مراغه گفت: ۵ اکیپ در طول روز و ۲ اکیپ در طول شب اماکن عفونی و معابر این را در راستای مقابله با کرونا سم پاشی و ضدعفونی می کنند.

محمدرضا احمدی افزود: روزانه ۱۲ هزار و ۵۰۰ لیتر مواد ضدعفونی کننده مورد استفاده قرار می گیرد.

وی گفت: شهرداری آماده همکاری با ادارات و توزیع اقلام مورد نیاز بهداشتی با استفاده از نیروهای خود است.

انتهای پیام/

انتهای پیام/

 

تبلیغات