اصغر تنومند,مرکز ناباروری مراغه,راه اندازی مرکز ناباروری در مراغه,دانشکده علوم پزشکی مراغه,رئیس دانشکده علوم پزشکی مراغه,

اصغر تنومند,مرکز ناباروری مراغه,راه اندازی مرکز ناباروری در مراغه,دانشکده علوم پزشکی مراغه,رئیس دانشکده علوم پزشکی مراغه,

SafiNews Agency

دوشنبه 12 آبان 1399 - 14:54 شناسه خبر: 3408 بازدید : 19 توسط:
تنومند:

مرکز ناباروری در مراغه راه اندازی می شود

مرکز ناباروری در مراغه راه اندازی می شود

صافی نیوز / رئیس دانشکده علوم پزشکی مراغه از راه اندازی مرکز ناباروری مراغه در آینده نزدیک خبر داد.

به گزارش صافی، اصغر تنومند رئیس دانشکده علوم پزشکی مراغه با اعلام این خبر اظهار داشت:: این امر در راستای سیاست های جدید جمعیتی ابلاغی از سوی رهبر معظم انقلاب صورت می گیرد.

وی افزود: یکی از اولویت‌های وزارت بهداشت ایجاد مراکز درمان ناباروری است که در راستای سیاست‌های جدید جمعیتی ابلاغی از سوی رهبر معظم انقلاب به یکی از اولویت‌های دولت به ویژه وزارت بهداشت و درمان تبدیل شده و به منظور احقاق این امر دانشگاه‌ها و مراکز درمانی باید از تمام پتانسیل های خود در این عرصه استفاده کنند.

وی ادامه داد: ناباروری یک بیماری محسوب می شود و از نظر روحی و روانی بر زوجین تاثیر می گذارد که موجب از هم پاشیدگی کانون گرم خانواده می شود.

رئیس دانشکده علوم پزشکی مراغه گفت: راه اندازی کلینیک ناباروری و به دنبال آن راه اندازی مرکز ناباروری در مراغه یک گام مهم در راستای فرزندآوری بیماران نابارور است ضمن اینکه از رفتن بسیاری از بیماران به شهرهای دیگر و هزینه های گزافی که به خاطر ایاب و ذهاب می پردازند جلوگیری خواهد شد.

تنومند با بیان اینکه مقدمات کار از جمله خرید تجهیزات تخصصی آزمایشگاهی و معرفی چند تن ازمتخصصین زنان علاقمند جهت گذراندن دوره تخصصی ناباروری آغاز شده است، ابراز امیدواری کرد: طی ماه های آینده شاهد راه اندازی این مرکز و ارائه خدمات ناباروری سطح دو IUI، به متقاضیان باشیم.

انتهای پیام/

 

تبلیغات