بنیامین نتانیاهو,دونالد ترامپ,انتخابات ریاست جمهوری آمریکا,انتخابات آمریکا,حمایت,

بنیامین نتانیاهو,دونالد ترامپ,انتخابات ریاست جمهوری آمریکا,انتخابات آمریکا,حمایت,

SafiNews Agency

دوشنبه 12 آبان 1399 - 13:30 شناسه خبر: 3395 بازدید : 17 توسط:

نتانیاهو از سیاست خاورمیانه‌ای ترامپ قدردانی کرد

نتانیاهو از سیاست خاورمیانه‌ای ترامپ قدردانی کرد

صافی نیوز / نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در آستانه برگزاری انتخابات آمریکا از دونالد ترامپ به دلیل سیاست او در خاورمیانه قدردانی کرد. نظرسنجی‌ها می‌گویند نزدیکی نتانیاهو به ترامپ باعث شده که اکثر یهودیان آمریکا به دموکرات‌ها گرایش پیدا کنند.

به گزارش صافی به نقل از ایسنا، بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی گفت: حمایت اسرائیل از هر دو حزب بزرگ ایالات متحده آمریکا «جزو مبانی وحدت میان اسرائیل و آمریکا» است.

نتانیاهو افزود:  این وحدت هیچ گاه چنین مستحکم نبوده است. او از ترامپ به خاطر گام‌هایی که در راستای منافع اسرائیل برداشته است، قدردانی کرد.

نتانیاهو در این رابطه به سیاست سختگیرانه ایالات متحده در قبال ایران، به رسمیت شناختن قدس به عنوان پایتخت اسرائیل، به رسمیت شناختن اشغال بلندی‌های جولان توسط اسرائیل، سیاست مداراجویانه آمریکا در قبال شهرک‌های اسرائیلی و پیمان‌های جدید دیپلماتیک میان اسرائیل و سه کشور عربی اشاره کرد.

نتانیاهو گفت: من تنها می‌توانم امیدوار باشم که این دیپلماسی علیه ایران در طول سال‌های آینده نیز تداوم یابد.

اگرچه نتانیاهو مناسبات خود با ایالات متحده را فراحزبی می‌خواند، اما او حزب جمهوری‌خواه را از متحدان دیرین اسرائیل می‌داند. نتانیاهو روابط سردی با باراک اوباما، رئیس‌جمهوری قبلی آمریکا داشت و به نظر می‌آمد در انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۱۲ آمریکا میت رامنی را به اوباما ترجیح می‌دهد، و در سال ۲۰۱۵ در نطق خود در برابر کنگره آمریکا از توافق اتمی پیش روی آمریکا با ایران انتقاد کرد.

در حالی که ترامپ در افکار عمومی اسرائیل از محبوبیت برخوردار است، به نظر می‌آید که نزدیکی نتانیاهو به ترامپ به شکاف میان یهودیان آمریکا دامن زده است. نتایج شماری نظرسنجی‌ها می‌گویند که در انتخابات ریاست‌جمهوری در پیش رو اکثر یهودیان آمریکا جو بایدن از حزب دموکرات را انتخاب خواهند کرد.

انتهای پیام/

 

تبلیغات