رهبر انقلاب,سوریه,رهبر,نماینده مقام معظم رهبری در سوریه,نماز جمعه,

رهبر انقلاب,سوریه,رهبر,نماینده مقام معظم رهبری در سوریه,نماز جمعه,

SafiNews Agency

چهارشنبه 23 مهر 1399 - 13:15 شناسه خبر: 3196 بازدید : 136 توسط:

نماینده جدید رهبر انقلاب در سوریه کیست؟

نماینده جدید رهبر انقلاب در سوریه کیست؟

صافی نیوز / سیدابوالفضل طباطبایی‌اشکذری، نماینده ولی‌فقیه در سوریه پس از چهار سال فعالیت، این هفته در نماز جمعه با مردم این کشور خداحافظی می‌کند و حجت‌الاسلام حمید صفارهرندی به عنوان نماینده حضرت آیت‌الله‌العظمی خامنه‌ای در این کشور معرفی می‌شود.

به گزاشر صافی به نقل از فارس، حجت‌الاسلام حمید صفارهرندی، طی روزهای آینده به عنوان نماینده ولی فقیه در سوریه منصوب می‌شود. بر همین اساس، در پی موافقت مقام معظم رهبری، آیت‌الله سیدابوالفضل طباطبایی اشکذری، این هفته در نماز جمعه مصلای حرم حضرت زینب (س) با مردم سوریه خداحافظی می‌کند.

آیت‌الله طباطبایی از ابتدای سال ۱۳۹۵ به عنوان نماینده رهبر انقلاب در سوریه منصوب شده بودند که ارتباط عمیق با عموم مردم این کشور، حضور در جمع رزمندگان مدافع حرم، ارتباط با علما و روحانیون منطقه و همچنین تولیت مصلی حرم حضرت زینب (س) و اقامه نماز جمعه حرم مطهر آن حضرت، از جمله فعالیت‌های وی طی چهار سال حضور به عنوان نماینده رهبری در سوریه به شمار می‌رود.

آیت الله طباطبایی در نماز جمعه این هفته حرم حضرت زینب (س) با مردم سوریه خداحافظی و هفته آینده نماینده جدید مقام معظم رهبری در سوریه حضرت حجت الاسلام صفار هرندی معرفی و ایراد خطبه می‌کند.

به گزارش فارس، حجت الاسلام حمید صفار هرندی سال ۱۳۳۹ در تهران متولد شد و تحصیلات خود را در رشته علوم آزمایشگاه دانشگاه اصفهان ادامه داد. او پس از آن وارد حوزه علمیه شد و از محضر آیات عظام جوادی آملی، فاضل لنکرانی و سبحانی بهره جست. وی در ایام پیروزی انقلاب اسلامی به عنوان فعال دانشجویی نقش مؤثری در بیداری جوانان داشت و با اقدامات فرهنگی افراد را با اهمیت انقلاب اسلامی آشنا کرد. 

حجت‌الاسلام هرندی علاوه بر سابقه تدریس در جامعةالمصطفی، به عنوان مدیر حوزه علمیه مدرسه امام جعفر (ع) در ماداگاسکار و مدیریت حوزه معهد اهل البیت (ع) ساحل عاج، مسؤولیت جنوب آفریقا در حوزه‌های دینی را نیز در کارنامه خود دارد.

انتهای پیام/

 

تبلیغات اختصاصی

 

 

تبلیغات

 

تبلیغات اختصاصی