علی جلیلی شیشوان,نماینده مردم مراغه در مجلس,محمدرضا پورمحمدی,فرودگاه سهند,

علی جلیلی شیشوان,نماینده مردم مراغه در مجلس,محمدرضا پورمحمدی,فرودگاه سهند,

SafiNews Agency

دوشنبه 08 مهر 1398 - 11:31 بازدید : 133 توسط:

نماینده مجلس: پروازهای فرودگاه سهند مراغه از سر گرفته می‌شود

نماینده مجلس: پروازهای فرودگاه سهند مراغه از سر گرفته می‌شود

به گزارش صافی، علی جلیلی روز دوشنبه در گفت و گویی افزود: در پی رایزنی های استاندار آذربایجان‌شرقی، فرماندار و مسئولان شهرستان مراغه با وزیر راه و شهرسازی و سازمان هواپیمایی کشور، پروازهای این فرودگاه به زودی از سرگرفته خواهد شد.

وی ادامه داد: در این راستا و بر اساس قول مساعد شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی (هما)، تا آخر مهر امسال هر هفته ۲ پرواز از این فرودگاه به مقصد تهران به پرواز درخواهد آمد.

جلیلی اضافه کرد: همچنین براساس رایزنی های انجام شده، به زودی ۳ پرواز دیگر نیز از این فرودگاه به صورت هفتگی توسط شرکت های هواپیمایی خصوصی انجام می شود.

وی با بیان اینکه همراهی و همگرایی مسئولان شهرستانی در یک سال اخیر، زمینه ساز برقراری پروازهای این فرودگاه شد گفت: توسعه و رونق این فرودگاه به توسعه جنوب استان منجر می شود.

استاندار آذربایجان شرقی نیز با اشاره به دیدار خود با مدیرعامل هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران، گفت: در این دیدار اهمیت اقتصادی و فرهنگی شهرستان مراغه و لزوم برقراری پرواز هفتگی از فرودگاه سهند مطرح شد که مورد موافقت هواپیمایی جمهوری اسلامی قرار گرفت.

به گزارش روابط عمومی استانداری آذربایجان شرقی، محمدرضا پورمحمدی افزود: تورج دهقانی زنگنه مدیرعامل هواپیمایی جمهوری اسلامی همچنین قول مساعد داد در صورت گشایش در وضعیت هوانوردی کشور، میزان پروازها از فرودگاه سهند افزایش یابد.

وی همچنین گفت: درخصوص برقراری پرواز تبریز- اربیل هم مذاکرات لازم انجام شد و بررسی‌های لازم در این خصوص توسط هواپیمایی جمهوری اسلامی انجام خواهد شد.

فرودگاه سهند تنها فرودگاه اقماری اداره کل فرودگاه‌های آذربایجان شرقی است که احداث آن در سال ۱۳۷۲ آغاز و در سال ۱۳۷۴ با حضور وزیران نفت و راه و ترابری افتتاح شد.

این فرودگاه دارای سالن ترمینال به وسعت یک هزار و ۲۰۰ متر است و از حدود ۱۸ ماه پیش به دلیل زمین‌گیر شدن هواپیمای مسافری و همچنین عدم استقبال شرکت های هواپیمایی از برقراری پروازها، برای چندمین بار پروازهای آن تعطیل شد.

با بهسازی سطوح پروازی باند فرودگاه سهند مراغه به طول سه کیلومتر و عرض ۳۰ متر در سال ۱۳۹۲، امکان فرود هواپیمای فوکر ۱۰۰ در این فرودگاه فراهم شده است.

انتهای خبر/

انتهای پیام/

 

تبلیغات

 

مطالب پیشنهادی