مجلس شورای اسلامی,نمایندگان مجلس,مجلس,وزیر نفت,وزیر مسکن و شهرسازی,وزارت راه,وزیر راه,ابوالفضل ابوترابی,بیژن زنگنه,عباس آخوندی,

مجلس شورای اسلامی,نمایندگان مجلس,مجلس,وزیر نفت,وزیر مسکن و شهرسازی,وزارت راه,وزیر راه,ابوالفضل ابوترابی,بیژن زنگنه,عباس آخوندی,

SafiNews Agency

شنبه 25 مرداد 1399 - 10:16 شناسه خبر: 3126 بازدید : 117 توسط:

نمایندگان از آخوندی و زنگنه به‌دلیل عمل نکردن به وظایف خود شکایت می‌کنند

نمایندگان از آخوندی و زنگنه به‌دلیل عمل نکردن به وظایف خود شکایت می‌کنند

صافی نیوز / نماینده مردم نجف‌آباد و تیران و کرون گفت: تعدادی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی، شکایت‌نامه از آقایان زنگنه و آخوندی را امضاء و آماده کرده و تقدیم قوه قضائیه خواهیم کرد.

به گزارش صافی به نقل زا کیهان، ابوالفضل ابوترابی در گفت‌وگو با فارس، درخصوص توئیت اخیر خود مبنی بر شکایت از بیژن زنگنه و عباس آخوندی، اظهار داشت: تعدادی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی، شکایت‌نامه را امضا و آماده کرده‌اند.
به گفته ابوترابی این شکایت هفته جاری تقدیم قوه قضائیه خواهد شد.
نماینده مردم نجف‌آباد و تیران و کرون افزود: امروز ما با پدیده‌ای به نام ‌ترک فعل مواجه هستیم‌ که افراد طی آن اجازه نمی‌دهند کارهای بزرگ در مملکت انجام شود و این کارهای بزرگ در آینده مانند بهمنی بر سر مردم خراب می‌شوند و آنها را نسبت به نظام و کشور بدبین خواهند کرد.
وی ادامه داد: یکی از این اقدامات، توقف ۶ ساله ساخت مسکن و بی‌تدبیری وزیر وقت یعنی آقای آخوندی درخصوص عدم توسعه ساخت مسکن بود که امروز مستأجران را ناراضی و نسبت به نظام هم بدبین کرده است.
ابوترابی تصریح کرد: وزیر نفت نیز تمام اقدامات بزرگ نفتی ما که باعث می‌شد از وابستگی به نفت خام جدا شویم و به سمت فرآورده آن حرکت کنیم را متوقف کرده است.
نماینده مردم نجف‌آباد و تیران و کرون بیان داشت: این دو مورد از بزرگ‌ترین ‌ترک فعل‌های وزرای مذکور بود و همان‌طور که رئیس قوه قضائیه ‌ترک فعل را جرم دانستند، این اقدامات جرم محسوب می‌شود.
وی خاطرنشان کرد: صراحت وزیر نفت این بود که در ایران ساخت پالایشگاه نفتی مقرون به صرفه نیست،‌ بنابراین لازم است که فروش نفت خام داشته باشیم.
ابوترابی افزود: در نتیجه امروز می‌بینیم که در تحریم‌ها چگونه نفت خام ما را نمی‌خرند و اگر سپاه و در دولت گذشته ۸۵ درصد از پالایشگاه ستاره خلیج ‌فارس را نساخته بودند، به‌دلیل اینکه واردات بنزین هم نداریم، امروز ما با بحران بنزین روبه‌رو بودیم.
نماینده مردم نجف‌آباد و تیران و کرون اضافه کرد: تمام همسایه‌های اطراف کشور نیز بر اثر عملکرد وزیر نفت و به‌دلیل مسائل گاز و نفت رابطه مناسبی با ما ندارند و در رابطه با کشورهای همسایه دچار مشکلات اساسی شده‌ایم؛ تمام این موارد باعث شد که ما به سمت استیضاح وزیر نفت و محاکمه هر دو حرکت کنیم.
وی تصریح کرد: آقای آخوندی که به بهانه کرونا چند ماهی است از کشور خارج شده‌اند و منابع مالی مشخصی هم ندارند، قوه قضائیه باید در این خصوص هم وارد شود و از او سؤال کند.
ابوترابی عنوان کرد: پرونده او تشکیل شده است و همه ما انتظار داریم که قوه قضائیه در برخورد با او و در پرونده پسر او که در بازداشت است، عادلانه و محکم رفتار کند.
نماینده مردم نجف‌آباد و تیران و کرون اظهار داشت: اظهارنظر آقای زنگنه درخصوص بورس نیز مانند دیگر عملکرد او به بازار سرمایه ۸۰ هزار واحد ضربه وارد کرد.
وی تصریح کرد: این اتفاقات رخ داده برای بازار سرمایه می‌توانست جرقه‌ای مانند گرانی بنزین در آبان‌ماه که طی آن با بی‌تدبیری وزیر نفت، کارت سوخت به مدت ۶ سال حذف شده بود و یکدفعه آن را برگرداندند و به این شکل کشور را دچار آشوب کردند.
ابوترابی گفت: همین صحبت‌ها و اقدام آقای زنگنه هم می‌توانست بورس را به همان روز بکشاند اما این مسئله سریعاً جمع شد.

انتهای پیام/


منبع: کیهان

 

تبلیغات اختصاصی

 

 

تبلیغات

 

تبلیغات اختصاصی