حسن روحانی,مجلس شورای اسلامی,مجلس دهم,نامه به رئیس جمهور,سیدجواد ابطحی,آمریکا,تحریم,

حسن روحانی,مجلس شورای اسلامی,مجلس دهم,نامه به رئیس جمهور,سیدجواد ابطحی,آمریکا,تحریم,

SafiNews Agency

جمعه 26 ارديبهشت 1399 - 18:4 بازدید : 111 توسط:

نمایندگان مجلس به روحانی نامه نوشتند

نمایندگان مجلس به روحانی نامه نوشتند

صافی نیوز / یک نماینده مجلس از نامه جمعی از نمایندگان به رئیس‌جمهور برای اجرای قانون اقدام متقابل در برابر رفتارهای خصمانه آمریکا شدند.

به گزارش صافی به نقل ز تسنیم، سیدجواد ابطحی عضو شورای مرکزی فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم با انتقاد از دولت برای اجرا نکردن قانون اقدام متقابل در برابر رفتارهای خصمانه آمریکا علیه ملت ایران، گفت: معتقدم این قانون که در مجلس نهم تصویب شده، قانونی جامع و بازدارنده برای مقابله با اقدامات مخرب آمریکایی‌هاست.

وی افزود: با وجود همه گرفتاری‌هایی که آمریکایی‌ها برای ملت ایران طی سال‌های متمادی و نیز پس از برجام، مردم منطقه نیز به‌وجود آورده‌اند، جایز است تا دولت از روش‌های قانونی که در اختیار دارد، با آنها مقابله کند.

عضو شورای مرکزی فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس، یکی از ابزارهای قانونی مقابله با آمریکا را، قانون اقدام متقابل در برابر رفتارهای آمریکا علیه ملت ایران دانست و اظهار داشت: در این قانون به روشنی تکالیف دولت در برابر زیاده‌خواهی‌ آمریکایی‌ها قید شده، که اجرای آن از سوی دولت ضروری است.

ابطحی ادامه داد: نمی‌دانیم چرا دولت قانون اقدام متقابل در برابر رفتارهای خصمانه آمریکا علیه ملت ایران را اجرا نمی‌کند؟؛ اگر مشکلاتی برای اجرای این قانون وجود دارد، به صراحت به مجلس اعلام کند و یا لایحه‌ای برای اصلاح آن ارائه دهد.

وی با تأکید بر اینکه آمریکایی‌ها پس از خروج از برجام همواره بر شدت اقدامات خصمانه‌شان علیه ملت ایران افزوده‌اند، گفت: باید از طُرُق مختلف با اقدامات خصمانه آمریکایی‌ها مخالفت و در برابر زیاده‌گویی‌های آنها ایستادگی کنیم.

نماینده مردم خمینی‌شهر در مجلس در پایان با بیان اینکه امروز وضعیت تحریم‌های آمریکا علیه ملت ایران به جایی رسیده که آنها دارو و مواد غذایی را نیز از ملت ما، به دلیل تحریم‌های ظالمانه‌شان دریغ می‌کنند، اما به دروغ می‌گویند که تحریم‌ها خلاف موازین بشردوستانه نیست، خاطرنشان کرد: در نامه‌ای که جمعی از نمایندگان مجلس آن را امضا کرده‌اند، از آقای روحانی رئیس‌جمهور درخواست کرده‌ایم که دولت قانون اقدام متقابل در برابر رفتار خصمانه آمریکا را اجرا کند.

انتهای پیام/

 

تبلیغات