کرونا,شستشوی میوه و سبزیجات,ویروس کرونا,کرونا ویروس,

کرونا,شستشوی میوه و سبزیجات,ویروس کرونا,کرونا ویروس,

SafiNews Agency

چهارشنبه 21 اسفند 1398 - 22:16 بازدید : 118 توسط:

نکاتی برای شست‌وشوی میوه و سبزیجات در پی شیوع کرونا

نکاتی برای شست‌وشوی میوه و سبزیجات در پی شیوع کرونا

صافی نیوز / با شیوع ویروس کرونا برای خریدهای خانه به خصوص میوه و سبزی که به صورت خام مصرف می شوند نکاتی را باید رعایت کرد.

_ سعی کنید میوه و سبزیجاتی انتخاب کنید که ظاهری سالم و بدون پوسیدگی داشته باشند. پس از ورود به منزل کیسه‌های میوه و سبزی را در جایی مخصوص و دور از دسترس کودکان قرار دهید؛ به گونه‌ای که تماسی با سایر وسایل منزل نیز نداشته باشند.

_ پس از آنکه دست‌هایتان را به خوبی شستید، ظروف مخصوص حاوی مواد ضدعفونی کننده را درون سینک ظرف‌شویی قرار داده و میوه و سبزی را داخل آن بریزید. با گذشت زمان لازم بر حسب نوع ماده ضدعفونی کننده، میوه و سبزی را به خوبی آبکشی کرده و در سبد مخصوص قرار دهید.

_ با اتمام عملیات ضد عفونی کردن میوه و سبزی، کیسه‌های پلاستیکی را دور انداخته و سینک و محل قرار دادن کیسه‌های خرید را شسته یا ضد عفونی کنید.

_ به هیچ عنوان میوه و سبزی شسته نشده را درون یخچال قرار ندهید و در صورتی که پس از شست‌وشو آنها را خورد کرده‌اید در ظرفی با درب بسته در یخچال بگذارید.

_ با اتمام کار دستگیره درب یخچال را ضد عفونی کنید و به یاد داشته باشید مصرف میوه و سبزی خام در بیرون از منزل در این روزهای کرون

انتهای پیام/

انتهای پیام/


منبع: وزارت بهداشت

 

تبلیغات