حرم حضرت معصومه,حضرت معصومه,حمله به حرم,هتک حرمت,

حرم حضرت معصومه,حضرت معصومه,حمله به حرم,هتک حرمت,

SafiNews Agency

دوشنبه 26 اسفند 1398 - 20:21 بازدید : 131 توسط:

هتک حرمت آستان مقدس حضرت معصومه (س)؛ مردم به اهانت‌کنندگان اعتراض کردند

هتک حرمت آستان مقدس حضرت معصومه (س)؛ مردم به اهانت‌کنندگان اعتراض کردند

صافی نیوز / اقشار مختلف مردم قم به بی‌احترامی برخی افراد معلوم الحال نسبت به حریم آستان مقدس حضرت معصومه (س) که منجر به شکسته شدن بخشی از درب میدان ساعت شد، اعتراض کرده و خواستار برخورد با عاملان این اقدام شدند.

به گزارش صافی، در پی اعلام تعطیلی حرم حضرت معصومه (س) و مسجد مقدس جمکران برای پیشگیری از شیوع کرونا که با تایید تولیت های این دو مکان مقدس صورت گرفت، عده ای افراد معلوم‌الحال با تجمع در مقابل درب های حرم مطهر، اقدام به شکستن بخشی از درب میدان ساعت حرم مطهر کردند.در حالی که این اقدام با انتقاد و اعتراض مردم قم همراه بود، نیروهای انتظامی اقدام به متفرق کردن این افراد کرد.

گفتنی است، بسیاری از مردم قم در حالی که از بسته شدن درب های حرم مطهر به عنوان ملجاء و ماوای شیعیان ناراحت هستند، ولی در پیام هایی از این تصمیم که در راستای حفظ سلامت زائران بارگاه ملکوتی کریمه اهل بیت بوده است، حمایت کرده و خواستار برخورد قاطع با مسببان این اقدام شدند.

گزارش خبرنگار ایرنا نیز حاکی است به محض اعلام بسته شدن درهای حرم مطهر حضرت معصومه (س) عده ای از افراد که به نظر می رسد، بصورت هماهنگ و از پیش برنامه ریزی شده در محل جمع شده اند، دست به اعتراض زدند و اقدام به دادن برخی شعارهای مذهبی کردند.

خواندن نمازجماعت، روضه و سینه زنی از جمله اقدامات این افراد است که هم اکنون در مقابل درب ساعت حرم مطهر حضرت معصومه در خیابان ارم در حال انجام است.

برخی افراد که هنوز مشخص نیست چه وابستگی های احتمالی جریانی و فرقه ای دارند در اقدامی مشکوک، اقدام به شکستن یکی از قاب های سمت راست پایین در ورودی حرم در خیابان ارم موسوم به درب ساعت کردند، امری که بازتاب گسترده ای در میان مردم قم داشته و موجی از انتقاد را نسبت به این عمل برانگیخته است. در حالی که کلیه درهای حرم هم اکنون بسته است تعدادی افراد در پشت درب ساعت و درب مسجد اعظم حضور دارند.

مسوولان سیاسی، امنیتی یا تولیت حرم حضرت معصومه هنوز نسبت به این اقدامات واکنشی نشان نداده اند.

در روزهای اخیر که مطالبه فعالان و رسانه های قمی برای بسته شدن امکان مذهبی و مراکز عمومی در قم افزایش یافته بود و زمزمه هایی در مورد بستن درهای حرم مطرح شده بود، برخی شبکه های مجازی فراخوانی را منتشر کرده بود که از افراد برای تجمع و جلوگیری از این اقدام دعوت به تجمع شده بود.

ساعتی پیش استانداری، تولیت حرم حضرت معصومه (س) و تولیت مسجد جمکران در یک بیانیه مشترک از تعطیلی این دو مکان مقدس تا اطلاع ثانوی باهدف مشارکت در روند مقابله با شیوع ویروس کرونا خبر داده بودند.

انتهای پیام/

انتهای پیام/


منبع: فارس

 

تبلیغات