کرونا,سازمان بهداشت جهانی,تایوان,جدایی تایوان,

کرونا,سازمان بهداشت جهانی,تایوان,جدایی تایوان,

SafiNews Agency

سه شنبه 06 خرداد 1399 - 10:20 بازدید : 111 توسط:

هشدار سازمان بهداشت جهانی درباره موج دوم کرونا

هشدار سازمان بهداشت جهانی درباره موج دوم کرونا

صافی نیوز / سازمان بهداشت جهانی بر این باور است که کشورهایی که با کاهش موارد ابتلا به ویروس کرونا روبرو شده‌اند، هنوز با خطر شیوع فوری موج دوم این بیماری مواجه هستند.

به گزارش صافی به نقل از تسنیم، سازمان بهداشت جهانی روز دوشنیه هشدار داد: کشورهایی که با کاهش آلودگی ناشی از ویروس کرونا روبرو هستند هنوز در معرض خطر شیوع موج دوم این ویروس قرار دارند، اگر اجازه دهند تدابیر محدودکننده و قرنطینه‌ای زودتر از موعد متوقف شود.

مایک رایان رئیس بخش فوریت های سازمان بهداشت جهانی در این باره گفت: جهان هنوز در وسط موج نخست شیوع ویروس کرونا قرار دارد. گرچه تعداد موارد ابتلا به ویروس کرونا در بسیاری از کشورها رو به کاهش است ولی هنوز با افزایش مبتلایان به این ویروس در آمریکای جنوبی، جنوب آسیا و آفریقا روبرو هستیم.

مخالفت با جدایی تایوان در مجمع سازمان بهداشت جهانی

وی در ادامه افزود: بیماری های اپیدمی غالبا با موج های مختلفی همراه می شود و این بدان معناست که شیوع ویروس می تواند مجددا طی ماه های آینده همه گیر شود، در مناطقی که نخستین موج این ویروس آغاز شده است. این احتمال وجود دارد که اگر تدابیری که برای متوقف کردن موج نخست ویروس کرونا اتخاذ شده، زودتر از موعد لغو شود، موج دوم با سرعت زیادی مجددا آغاز گردد.
این مقام ارشد سازمان بهداشت جهانی گفت: کشورهای اروپایی و آمریکای شمالی باید همچنان تدابیر و اقدامات بهداشتی و اجتماعی را رعایت و اجرا کنند.
بسیاری از کشورهای اروپایی و آمریکای شمالی طی هفته های اخیر اقدام به کاهش تدابیر محدودکننده و قرنطینه‌ای کرده‌اند.

انتهای پیام/


منبع: تسنیم

 

تبلیغات